Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ansat z pływakami awaryjnymi

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 07 listopada 2018

Specjaliści spółki OAO Kazańskij Wiertaliotnyj Zawod (KWZ), wchodzącej w skład holdingu Wiertalioty Rossii, zakończyli próby śmigłowca Ansat z pływakami, umożliwiającymi awaryjne wodowanie. Obecnie trwa proces ich certyfikacji przez Rosawiację (Federalną Agencję Transportu Lotniczego).

Wyposażenie Ansata w pływaki awaryjne zwiększy jego atrakcyjność dla przedsiębiorstw z branży energetycznej i służb ratowniczych / Zdjęcie: Wiertalioty Rossii

Oprócz pary pływaków awaryjnych Ansat wyposażony jest także w dwie tratwy ratunkowe i zestaw ratowniczy, w skład którego wchodzi m.in. awaryjny nadajnik lokacyjny, pokazujący miejsce wodowania.  Dzięki pływakom śmigłowiec może utrzymać się na powierzchni wody przez 30 minut. Czas ten jest wystarczający do spuszczenia tratw i ewakuacji pasażerów i załogi.

Kontynuujemy prace nad poprawą bezpieczeństwa Ansata, ponieważ jest on intensywnie użytkowany do transportu pasażerów i pacjentów potrzebujących pomocy w nagłych wypadkach. Śmigłowce wyposażone w pływaki awaryjne będą mogły dotrzeć na morskie platformy wydobywcze ropy naftowej i gazu ziemnego, znajdujących się w znacznej odległości od lądu, a także uczestniczyć w operacjach poszukiwawczo-ratowniczych nad dużymi akwenami. Wraz z doskonałymi osiągami zwiększy to atrakcyjność Ansata dla przedsiębiorstw z branży energetycznej i służb ratowniczych – powiedział dyrektor generalny holdingu Wiertalioty Rossii Andriej Boginskij (Kontrakt na 150 śmigłowców medycznych, 2018-09-09, Wysokogórskie próby Ansata, 2018-08-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.