Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udany test Minutemana III

Strategia i polityka, Wojska specjalne, Lotnictwo wojskowe, 08 listopada 2018

6 listopada 2018 o 23:01 czasu lokalnego (7.11.2018, 08:01 UTC) z wyrzutni w bazie Vandenberg w Kalifornii wystrzelono międzykontynentalną rakietę balistyczną Minuteman III. Rakieta była wyposażona ćwiczebną głowicę bojową. Test miał sprawdzić niezawodność i celność systemów rakiety. Odbywał się pod kontrolą Air Force Global Strike Command z bazą w Barksdale w Luizjanie.

Międzykontynentalna rakieta balistyczna Minuteman III startuje z wyrzutni z bazy Vandenberg, 6.11.2018, 23:01 / Zdjęcie: Tech. Sgt. Jim Araos, 30th Space Wing Public Affairs

Test uznano za udany. Rakieta leciała w wyznaczonym, bezpiecznym korytarzu. Głowica ćwiczebna trafiła w cel wyznaczony na atolu Kwajalein na Pacyfiku, oddalony ok. 6800 km od miejsca startu.

Pentagon dysponuje obecnie ok. 450 rakietami Minuteman III, które są jedynymi efektorami lądowymi w triadzie jądrowej USA. Poprzedni test rakiety tego typu, przeprowadzony 31 lipca 2018, zakończył się niepowodzeniem. Kolejne dwa testy zaplanowano jeszcze na listopad 2018 (Nieudany test Minutemana , 2018-08-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra