Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amunicja czołgowa dla Bundeswehry

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 listopada 2018

Rheinmetall dostarczy siłom zbrojnym Niemiec dużą partię ćwiczebnej amunicji czołgowej.

Do końca br. niemieckie siły zbrojne mają otrzymać ponad 13 tys. sztuk ćwiczebnej amunicji czołgowej 120mm x 570 typu DM88 / Zdjęcie: MO Niemiec

Niemiecki koncern Rheinmetall poinformował o otrzymaniu kontraktu na dostawę ponad 13 tys. sztuk ćwiczebnej amunicji czołgowej 120mm x 570 typu DM88 dla Deutsches Heer (wojsk lądowych Niemiec). Wartość kontraktu wynosi 21,4 mln euro (92,1 mln zł).

Realizacja umowy, którą zawarto z Federalnym Urzędem Wyposażenia, Sprzętu Informatycznego i Materiałów Bundeswehry (BAAINBw), rozpocznie się niezwłocznie. Dostawy pierwszej partii amunicji ćwiczebnej mają nastąpić w listopadzie i powinny zakończyć się w br.

Amunicja DM88 będzie używana do szkolenia załóg czołgów podstawowych rodziny Leopard 2. Producent podkreśla, że pod względem konstrukcji i własności fizycznych jest ona identyczna do 120-mm amunicji bojowej używanej w niemieckich czołgach (Niemcy zamawiają amunicję czołgową, 2017-07-20). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.