Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

27 miliardów na 4. dywizję

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 25 listopada 2018

W ciągu najbliższej dekady tworzenie i utrzymanie dowództwa oraz nowych pododdziałów i służb 18. Dywizji Zmechanizowanej będzie kosztować polskich podatników 27 mld zł. Zakończenie procesu formowania jest zaplanowane na 2026.

BWP-1 jednego z pododdziałów 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Utworzenie nowej dywizji zwiększy potencjał Wojsk Lądowych w praktyce o jedną brygadę ogólnowojskową oraz pododdziały przeciwlotnicze, rozpoznania, saperów i artylerii. Nie rozwiąże jednak innych problemów, w tym braku nowoczesnego sprzętu / Zdjęcie: 21. BSP

Harmonogram formowania 18. Dywizji Zmechanizowanej – czwartego takiego związku taktycznego Wojsk Lądowych – został opracowany przez Sztab Generalny Wojska Polskiego i przyjęty na początku listopada br. przez szefa resortu obrony Mariusza Błaszczaka (Minister ON o przyszłości Sił Zbrojnych RP, 2018-06-22). Dokument zakłada, że dowództwo i sztab dywizji mają osiągnąć gotowość bojową w pierwszej połowie 2021, natomiast tworzona od podstaw trzecia brygada powinna zostać certyfikowana dokładnie rok później, co jednocześnie potwierdzi jej gotowość do podejmowania działań.

Jednostki wsparcia i zabezpieczenia, w tym batalion rozpoznawczy, pułki artylerii, pułk przeciwlotniczy i logistyczny będą tworzone w trzecim etapie formowania jednostki. Proces ten będzie zakończony do 2026. Według informacji MON całkowity koszt powstania związku taktycznego oszacowano na 27 mld zł w perspektywie 10 lat.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.