Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koreański satelita na orbicie?

Strategia i polityka, 05 kwietnia 2009

Dziś o 11:32 czasu lokalnego wystartowała północnokoreańska rakieta nośna z satelitą telekomunikacyjnym. Na częstotliwości 470 MHz ma on nadawać Pieśń o pułkowniku Kim Ir Senie. Nie jest jasne, czy próba się udała.

Trzystopniowa rakieta Unha-2 (Mleczna Droga) wystartowała z kosmodromu Musudan-ri z satelitą telekomunikacyjnym Kwangmyongsong-2 (Jasny Promień) na pokładzie o 11:32 czasu lokalnego (02:32 GMT). Przeleciała nad terytorium Korei Południowej i Japonii. Dwa pierwsze stopnie rakiety wpadły do Morza Japońskiego i Pacyfiku, nie wyrządzając żadnych szkód.

Według polityków USA, Japonii i Korei Południowej, był to kolejny test północnokoreańskich technologii rakietowych (Mobilizacja antyrakietowa w Japonii). W ich przekonaniu Pjongjang zrealizował kolejną próbę rakiety balistycznej dalekiego zasięgu Taepodong 2 (jej wersją jest Unha-2), łamiąc przy tym rezolucję nr 1718 ONZ lipca 2006, która wzywała Koreę Północną do powstrzymania się od wszelkich nowych prób nuklearnych lub wystrzeliwania rakiet balistycznych.

Według koreańskiej agencji informacyjnej, satelita telekomunikacyjny znalazł się na orbicie 8 minut po starcie rakiety. Ma krążyć obecnie na orbicie nachylonej o 40,6o na wysokości od 490 km do 1426 km, okrążając Ziemię w ciągu 104 min. 2 s. Satelita ma retransmitować sygnały na częstotliwości UKF, wysyłać sygnały systemów pomiarowych i nadawać rewolucyjne pieśni - Pieśń o pułkowniku Kim Ir Senie oraz Pieśń o pułkowniku Kim Czen Iru.

Z kolei władze Korei Południowej twierdzą, że próba zakończyła się niepowodzeniem i trzeci stopień rakiety wraz z satelitą upadł do Oceanu Spokojnego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.