Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Szkolenie pilotów 56. BLot. w Macedonii

Lotnictwo wojskowe, 29 listopada 2018

We wrześniu piloci śmigłowców uderzeniowych Mi-24 z 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu po raz pierwszy przeprowadzili  szkolenie na symulatorze. Szkolenie prowadzone było w ośrodku Elbit Systems, mieszczącym się w miejscowości Petrovec w Macedonii. Dostawcą usługi ze strony polskiej była spółka Fights On Training z Warszawy.

/ Zdjęcia: 56. BLot.

Macedoński ośrodek wyposażony jest w zaawansowany kompleksowy symulator lotu śmigłowca Mi-24. Urządzenie umożliwia załodze przećwiczenie lotów w warunkach z widocznością ziemi (VFR), lotów według wskazań przyrządów (IFR), lotów w terenie górzystym, w warunkach wysokiego zapylenia, w nocy z wykorzystaniem okularowych wzmacniaczy obrazu (NVG), jak również lotów bojowych z użyciem uzbrojenia artyleryjskiego i rakietowego.

Szkolenie pilotów z Inowrocławia przeprowadzone było w trzech 7-dniowych turach i zakończyło się w listopadzie. Lotnicy w pierwszej części szkolenia zostali zapoznani z infrastrukturą ośrodka, możliwościami symulatora i wykonali loty zapoznawcze w dzień i w nocy. W trakcie zasadniczego szkolenia główny nacisk położono na przećwiczenie sytuacji awaryjnych, w szczególności tych których nie jesteśmy w stanie imitować w realnym locie.

Ponadto podczas lotów w symulatorze zwracano uwagę na prawidłową współpracę w załodze (CRM – Crew Resource Management). Dodatkowo polscy piloci mieli możliwość zapoznania się ze zmodernizowanym macedońskim śmigłowcem Mi-24 Aleksander wyposażonym między innymi w głowicę optoelektroniczną, wyświetlacze wielofunkcyjne oraz wyświetlacz przezierny (HUD) montowany na hełmie pilota (Macedońskie śmigłowce wróciły do służby , 2018-09-12, Modernizacja po macedońsku , 2014-07-03).

Na podstawie informacji ppłka pil. Krzysztofa Kwiatkowskiego
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.