Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dostawy Instytutu PIAP dla KWP w Krakowie

Służby państwowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 listopada 2018

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP poinformował o dostawie wyposażenia inspekcyjnego dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie odebrała dostawę robota mobilnego TRM® i 3 sztuk zmodernizowanego urządzenia EXPLORER od Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP / Zdjęcie: Instytut PIAP

W drugiej połowie listopada Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP zrealizował dostawę robota mobilnego TRM® w kompletacji 1 robot i 1 stanowisko operatorskie oraz 3 sztuk zmodernizowanego urządzenia EXPLORER. Wyposażenie posłuży funkcjonariuszom Policji m.in. do przeprowadzania rozpoznania pirotechnicznego.

Taktyczny Robot Miotany (TRM®) to małe urządzenie do zastosowań wspomagających operacje prowadzone w trudno dostępnym i niebezpiecznym otoczeniu. TRM® powstał jako odpowiedź na zagrożenia, jakie niesie ze sobą rozpoznanie terenu i obiektów prowadzone przez jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne. Robot może być wprowadzony do akcji wewnątrz obiektu lub w otwartym terenie w celu dokonania zdalnego rozpoznania optycznego i nasłuchu z bezpiecznej dla operatora odległości. TRM® utrzymuje pełną sprawność do działania po zrzucie z wysokości do 9 m na twarde podłoże.

EXPLORER to urządzanie do inspekcji miejsc trudno dostępnych i niebezpiecznych. W zastosowaniach służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek może być użyty m.in. do rozpoznania podwozi samochodowych, szybów wentylacyjnych, studzienek kanalizacyjnych, korytarzy technicznych czy innych miejsc poddawanych kontroli. EXPLORER składa się ze zdalnie sterowanej kamery i wymiennych wysięgników teleskopowych. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.