Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny dywizjon Pancir-S na Krymie

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 01 grudnia 2018

Przedstawiciele Południowego okręgu wojskowego FR poinformowali, że w październiku do osłony czwartego dywizjonu kompleksów przeciwlotniczych S-400 skierowano na Krym dywizjon mobilnych kompleksów rakietowo-artyleryjskich krótkiego zasięgu Pancir-S. Wszedł on w skład 4. Armii WWS i PWO. Podobnie jak jednostka uzbrojona w kompleksy przeciwlotnicze dalekiego zasięgu S-400, która osiągnęła gotowość bojową pod koniec listopada.

Pojazdy dywizjonu mobilnych kompleksów rakietowo-artyleryjskich Pancir-S przemieszczają się na miejsce stałego bazowania / Zdjęcie: MO FR

Przed przybyciem na Krym żołnierze obsługujący kompleksy Pancir-S szkolili się na poligonie Kapustin Jar w obwodzie astrachańskim. Szkolenie obejmowało m.in. ostre strzelania co celów ćwiczebnych. Takie samo szkolenie przechodziły obsługi dywizjonów Pancir-S, które wcześniej dyslokowano na Krymie.

Oficjalnie nie poinformowano, jakim uzbrojeniem dysponuje dywizjon kompleksów Pancir-S. Media szacują, że w jego skład wchodzi 12-18 pojazdów bojowych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.