Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BAE Systems otwiera Akademię Okrętów Podwodnych

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 grudnia 2018

Sekretarz Stanu ds. Obrony Wielkiej Brytanii, Gavin Williamson, oficjalnie otworzył Akademię Umiejętności i Wiedzy w zakładach budowy okrętów podwodnych BAE Systems zlokalizowanych w Barrow-in-Furness, w hrabstwie Kumbria.

Sekretarz Stanu ds. Obrony Wielkiej Brytanii, Gavin Williamson, oficjalnie otworzył Akademię Umiejętności i Wiedzy w zakładach budowy okrętów podwodnych BAE Systems zlokalizowanych w Barrow-in-Furness, w hrabstwie Kumbria / Zdjęcie: BAE Systems

Nowa placówka szkoleniowa powstała kosztem 25 mln GBP (120 mln zł), ma powierzchnię niemal 8300 m2 i została zbudowana, aby rozwinąć światowej klasy zdolności inżynierskie wymagane przy projektowaniu, produkcji i dostarczaniu okrętów podwodnych dla Royal Navy (królewskiej marynarki wojennej Wielkiej Brytanii). Akademia, obejmująca pomieszczenia szkoleniowe, warsztaty, pokój wirtualnej rzeczywistości i pomniejszone modele zespołów okrętu podwodnego, posłuży do wyspecjalizowanego szkolenia prawie 9000 pracowników, w tym ok. 800 stażystów.

Podczas wizyty Sekretarz Stanu ds. Obrony ogłosił przyznanie BAE Systems kolejnych 400 mln GBP (1,9 mld zł) na trwające prace nad programem Dreadnought, a także podał nazwę drugiego okrętu tej klasy: HMS Valiant (Fundusze na brytyjskie OP, 2018-05-14). - Program rangi państwowej jakim jest Dreadnought wymaga zatrudnienia najbardziej błyskotliwych inżynierów i naukowców w tym kraju. Nowa Akademia Umiejętności i Wiedzy jest ważną częścią tego przedsięwzięcia, ponieważ razem z naszymi partnerami przemysłowymi staramy się podnosić kwalifikacje i utrzymać utalentowanych pracowników budujących najnowocześniejsze okręty podwodne – powiedział Gavin Williamson, Sekretarz Stanu ds. Obrony.

- To fantastyczne zakłady, które zapewnią unikalne środowisko, w którym będziemy szkolić naszą coraz liczniejszą kadrę inżynierską. Inwestowanie w umiejętności nie tylko pozwoli na dopływ światowej klasy talentów, którzy będą rozwijać nasze złożone programy, ale też pozytywnie przyczyni się do wzrostu gospodarki regionu i przemysłu inżynierskiego Wielkiej Brytanii – stwierdził Cliff Robson, Dyrektor Zarządzający działu okrętów podwodnych BAE Systems.

Akademia jest częścią programu znaczącego inwestowania w zakłady, który zapewni przekazanie nowych i ulepszonych obiektów pracownikom – od doświadczonych specjalistów budowy okrętów i projektantów systemów po nowych uczniów i absolwentów studiów wyższych – pracującym, by dostarczyć Royal Navy okręty podwodne typu Astute i Dreadnought (Pierwsze zanurzenie HMS Audacious, 2018-01-16).

Akademia umożliwi prowadzenie różnych szkoleń, od tych dotyczących systemów mechanicznych i elektrycznych w 10 warsztatach, po projektowanie i zarządzanie projektem, w 30 klasach. Zasoby takie jak pokój wirtualnej rzeczywistości pozwolą pracownikom doskonalić ich umiejętności w symulowanym środowisku, przed rozpoczęciem pracy nad rzeczywistym produktem.
 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.