Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bundespolizei odbiera H215

Przemysł lotniczy, Służby państwowe, 17 grudnia 2018

Bundespolizei (niemiecka policja federalna) odebrała trzy ciężkie śmigłowce Airbus H215 Super Puma, a czwarty będzie dostarczony w czerwcu 2019. Wiropłaty wejdą do eksploatacji na początku 2020, wspierając Havariekommando (Centralne Dowództwo Ratownictwa Morskiego), które nadzoruje misje morskie u wybrzeży Niemiec. Uzupełnią one flotę Bundespolizei, składającą się z 42 śmigłowców rodziny H135, 19 Super Puma (AS332 L1), 19 H155 i 8 H120.

Nowe H215 wejdą do służby w Bundespolizei na początku 2020 / Zdjęcie: Airbus

Prędkość, zasięg i wysoka dyspozycyjność H215 w trudnych warunkach doskonale pasują do potrzeb naszego zespołu morskiego. Mieliśmy długoletnie dobre doświadczenia ze śmigłowcami Super Puma i chcemy dalej latać nimi w nowej wersji, H215, która jest wyposażona w awionikę glass cockpit i 4-osiowego autopilota – powiedział Thomas Helbig, szef lotnictwa Bundespolizei.

Nasze relacje z niemiecką policją federalną sięgają ponad 50 lat, od śmigłowców Alouette II. […] Cieszymy się, że Niemcy nadal pokładają zaufanie w Super Pumach, które ratują życie na morzu i wykonują misje policyjne – dodał Wolfgang Schoder, wiceprezes wykonawczy ds. programów śmigłowców lekkich i rządowych Airbus Helicopters.

Niemiecka policja federalna lata swoimi śmigłowcami przez cały rok, wykonując misje ochrony granic, kontroli sieci kolejowej, ratownictwa na morzu i niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych, transportu VIP-ów i ratownictwa medycznego (H215 dla niemieckiej policji, 2016-12-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.