Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ukraińskie MSW odbiera pierwsze H225

Przemysł lotniczy, Służby państwowe, Strategia i polityka, 21 grudnia 2018

Airbus Helicopters dostarczył Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Ukrainy dwa pierwsze z 21 zamówionych śmigłowców H225. Pierwszy wiropłat będzie przeznaczony do misji poszukiwawczo-ratowniczych, z drugiego będzie korzystać Gwardia Narodowa wykonując zadania porządku publicznego. H225 zostały przystosowane do nowych zadań w ciągu nieco ponad trzech miesięcy. Kolejne dwa ukraińskie H225 zostaną przekazane nadchodzących tygodniach.

Jeden z dwóch pierwszych H225 dla ukraińskiego MSW przeznaczony jest do misji poszukiwawczo-ratowniczych / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Po podpisaniu międzyrządowej umowy między Ukrainą i Francją na początku tego roku, z radością świętujemy pierwsze dostawy. Umowa na 55 śmigłowców umożliwia Ukrainie zapewnienie obywatelom pełnego zakresu usług śmigłowcowych od poszukiwań i ratownictwa, lotniczego pogotowia ratunkowego, gaszenia pożarów po utrzymanie porządku publicznego. W ramach współpracy operacyjnej z Airbusem, stworzymy również lokalne centrum szkoleniowe i obsługowe na Ukrainie, aby zapewnić wsparcie naszej nowej, zmodernizowanej flocie śmigłowców – powiedział Minister Spraw Wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow.

Cieszymy się, że te dwa H225 wylądowały na Ukrainie w rekordowo krótkim czasie. Ukraińscy piloci ukończyli szkolenie na ten typ śmigłowca we Francji. Kolejnym krokiem jest towarzyszenie Ministerstwu Spraw Wewnętrznych w stworzeniu specjalnego centrum szkoleniowego i obsługowego śmigłowców na Ukrainie – dodał wiceprezes wykonawczy ds. wsparcia i usług w Airbus Helicopters Matthieu Louvot, który uczestniczył w ceremonii dostawy śmigłowców w Kijowie.

Ukraina podpisała z Airbusem w lipcu 2018 umowę na 55 śmigłowców – 21 rekonfigurowanych H225, 10 nowych H145 i 24 H125. Wszystkie wiropłaty przeznaczone są do misji poszukiwań i ratownictwa, ratownictwa medycznego i innych misji porządku publicznego (H225 dla Ukrainy już w grudniu, 2018-11-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.