Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czeska broń strzelecka dla Węgier

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 23 grudnia 2018

11 grudnia w Budapeszcie odbyła się uroczystość przekazania węgierskiej żandarmerii pierwszej partii broni strzeleckiej czeskiego przedsiębiorstwa Ceska Zbrojovka (CZ). W ten sposób rozpoczął się proces przezbrajania sił zbrojnych Węgier na broń strzelecką nowej generacji. W uroczystości wziął udział minister obrony Tibor Benkő.

Zdjęcie: kilermetals

Pod koniec marca 2018 należące do MO Węgier przedsiębiorstwo HM Arzenal zawarło umowę z CZ wartą ok. 100 mln Euro. Przewiduje ona produkcję czeskiej broni w zakładach na Węgrzech. Chodzi o karabinki CZ 805/806/807 BREN 2 kal. 5,56 mm, 9-mm pm Scorpion EVO 3 oraz pistolety samopowtarzalne Р-07 i Р-09 kal. 9 mm. Do 2028 HM Arzenal ma wyprodukować ok. 200 tys. egzemplarzy broni strzeleckiej, także z prawem eksportu.

Dotąd HM Arzenal zmontował ok. 10 tys. sztuk broni z komponentów dostarczonych przez Czechów. Teraz przygotowywana jest samodzielna produkcja. Węgry chcą też w najbliższym czasie rozpocząć wytwarzanie amunicji do produkowanej broni na bazie własnego prochu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.