Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Robinsona R44 w Ubatuba

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 01 stycznia 2019

Dziś przed południem czasu lokalnego lot widokowy w rejonie Sao Paulo w Brazylii wykonywał śmigłowiec Robinson R44. Na jego pokładzie znajdował się pilot i troje pasażerów – turystów. Ok. 11:00 maszyna spadła na ziemię w pobliżu skrzyżowania Rodrigues de Abreu z Carlos Asseburgo w dzielnicy Itagua miasta Ubatuba i rozbiła się.

Szczątki rozbitego śmigłowca Robinson R44 na ulicy brazylijskiego miasta Ubatuba / Zdjęcia: twitter – UbatubaSP_News

Wszyscy lecący śmigłowcem przeżyli wypadek. Dwoje z pasażerów – mężczyzna i kobieta – odnieśli niewielkie obrażenia i zostali przewiezieni do szpitala Santa Casa de Ubatuba. Zginął natomiast przypadkowy przechodzień – 38-letni mężczyzna, który został uderzony fragmentem śmigłowca.

Według wstępnych informacji, pilot przed katastrofą informował o problemach technicznych – wycieku paliwa. Z ich powodu podjął próbę awaryjnego lądowania.

Rozbity śmigłowiec to Robinson R44 nr rej. PR-RMZ, nr ser. 13028. Należał do Helicon Táxi Aéreo.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.