Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hi Fly latają bez plastiku

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, Przemysł lotniczy, 02 stycznia 2019

Jako pierwsze w świecie linie lotnicze Hi Fly wykonały lot komercyjny bez plastikowych sztućców na pokładzie. Odbył się on 26 grudnia na trasie z Lizbony do Natalu w Brazylii i uczestniczył w nim noszący specjalne malowanie Airbus A340 (zn. rej. 9H-SUN). Łącznie samolot ma wykonać 4 loty na tej trasie, które zapobiegną zatruciu naszego środowiska przez około 350 kg jednorazowych, praktycznie niezniszczalnych przedmiotów z tworzyw sztucznych.

Jako pierwsze w świecie linie lotnicze Hi Fly wykonały lot komercyjny bez plastikowych sztućców na pokładzie / Zdjęcie: Hi Fly

Wśród dziesiątek jednorazowych plastikowych przedmiotów, które zostały wymienione na ekologiczne są: kubki, łyżki, solniczki i pieprzniczki, torebki chorobowe, opakowania na pościel, naczynia, pojedyncze pojemniki do masła, butelki z napojami i szczoteczki do zębów. Zostały one zastąpione m.in. przez bambusowe sztućce oraz papierowe opakowania i pojemniki.

Historyczny lot Hi Fly, bez żadnych jednorazowych plastikowych przedmiotów na pokładzie, podkreśla nasze zaangażowanie w uczynienie z Hi Fly pierwszych e świecie linii lotniczych bez tworzyw sztucznych w ciągu 12 miesięcy. Traktujemy to zobowiązanie bardzo poważnie Wiemy również z informacji zwrotnych, które otrzymaliśmy od linii lotniczych i pasażerów, że to właśnie powinny robić linie lotnicze – powiedział przed lotem prezes Hi Fly Paulo Mirpuri.

Każdego dnia na całym świecie startuje ponad 100 000 lotów, a w ubiegłym roku samoloty komunikacyjne przewoziły prawie cztery miliardy pasażerów. Oczekuje się, że liczba ta podwoi się ponownie w czasie krótszym niż 20 lat.

Wszyscy w Alto Astral  wierzymy, że przyszłe pokolenia będą wdzięczne tym z nas, którzy byli przygotowani, aby stanąć na wysokości zadania. Hi Fly od dawna jest liderem w dziedzinie odpowiedzialności korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju i słusznie określiły jako kluczowy cel, wczesną eliminację zanieczyszczeń tworzywami sztucznymi – stwierdził Pedro Ramos, dyrektor generalny touroperatora Alto Astral, który wyczarterował loty między Portugalią a Brazylią.

Inicjatywa jest odpowiedzią na apel Komisji Europejskiej, wystosowany latem 2018 (Lotnictwo zrezygnuje z plastiku?, 2018-06-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.