Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejny H125 dla Lesoto

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 03 stycznia 2019

Skrzydło Lotnictwa Sił Obronnych Lesoto (Lesotho Defence Force Air Wing) odebrało śmigłowiec lekki Airbus Helicopters H125. Zastąpi on w służbie EC135, który rozbił się w Thaba-Putsoa w kwietniu 2017. W katastrofie zginęły 2 osoby, a 2 inne zostały ranne.

Dzięki najnowszemu nabytkowi LDF AW ma na stanie 3 H125 / Zdjęcie: MO Lesoto

Wiropłat, noszący nr takt. LDF-23 (nr ser. 8581) i nazwę własną Mokhele, pochodzącą od szczytu górskiego, trafił do Lesoto 7 grudnia, po locie z południowoafrykańskiego Joahnnesburga. Jego oficjalne przyjęcie do służby w LDF AW miało miejsce 14 grudnia w bazie lotniczej Mejametala w Maseru z udziałem przedstawicieli Airbus Helicopters Southern Africa.

Dowódca LDF gen.broni Mojalefa Letsoela poinformował zgromadzonych, że nowy śmigłowiec będzie używany do zadań wojskowych i cywilnych, w tym akcji poszukiwawczo-ratowniczych i niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych i przewozu VIP-ów oraz wspomagania policji podczas zadań porządku publicznego.

Wicepremier Monyane Moleleki dodał, że nowy wiropłat jest elementem polepszania zdolności bojowych Lesoto. LDF AW ma na stanie dwa inne H125. Pierwszy z nich, noszący nazwę Litsebe, trafił do służby w październiku 2017, a drugi –  Thaba Putsoa – w maju 2018 (Nowy śmigłowiec sił zbrojnych Lesoto , 2017-11-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.