Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjskie Apache w Norwegii

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 09 stycznia 2019

Do Norwegii przebazowano po raz pierwszy w historii brytyjskie śmigłowce uderzeniowe Apache. Trzy wiropłaty ze składu 656 Squadronu (eskadry), 4 Regimentu (pułku) Army Air Corps (lotnictwa wojsk lądowych) zostały przetransportowane do bazy lotniczej Bardufoss w ładowni transportowca Globemaster Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii).

Brytyjskie Apache po raz pierwszy będą operowały w warunkach arktycznych / Zdjęcia: AAC

Śmigłowce wezmą udział w corocznych manewrach Clockwork. Razem z nimi w Norwegii przebywać ma ok. 800 żołnierzy Royal Marines i AAC. Niebawem mają dołączyć do nich inne brytyjskie śmigłowce – Merlin i Wildcat (Testy Wildcatów w Norwegii, 2016-03-10).

Obok bazy Bardufoss znajduje się poligon Sætermoen, na którym od połowy stycznia Brytyjczycy będą szkolić się w działaniach w warunkach arktycznych razem z kolegami z armii norweskiej podczas tegorocznej, już 50. edycji ćwiczeń. Najprawdopodobniej w przyszłym roku do Bardufoss przeniosą się także żołnierze holenderscy z Korps Mariniers (Korpusu Piechoty Morskiej, Kobiety w Korps Mariniers, 2016-05-30), którzy obecnie przechodzą szkolenie w innym norweskim ośrodku w Åsegarden.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.