Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indonezja zamawia śmigłowce

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 10 stycznia 2019

Siły zbrojne Indonezji podpisały 9 stycznia z krajowym przedsiębiorstwem PT Dirgantara Indonesia (PTDI) umowę zakupu 17 śmigłowców. Wartość transakcji ani terminy dostaw nie zostały podane do publicznej wiadomości.

 

Wiadomo tylko, że 8 śmigłowców H225M Caracal, wraz ze wsparciem logistycznym i kompleksowym symulatorem lotu, trafi do Tentara Nasional Indonesia-Angkatan Udara (TNI-AU, wojsk lotniczych). Zostaną one wyprodukowane w zakładach Airbusa we francuskim Marignane, skąd zostaną wysłane do Indonezji w celu zabudowania wyposażenia misji przed ostatecznym przekazaniem TNI-AU.

Indonezyjczycy zamówili 6 wiropłatów tego typu w marcu 2012. Dotychczas Airbus dostarczył wojsku 3 Caracale (na zdjęciu), które wchodzą w skład 9. eskadry stacjonującej w bazie Suryadarma na Jawie. Do zadań jednostki należą poszukiwania i ratownictwo oraz ratownictwo bojowe (Nowe śmigłowce sił zbrojnych Indonezji, 2014-11-07).

Natomiast 9 Belli 412EPI, z odpowiednim uzbrojeniem i wyposażeniem, zostanie przekazanych Tentara Nasional Indonesia -Angkatan Darat (TNI-AD, wojskom lądowym). Armia używa obecnie 20 Belli 412SP, dostarczonych w l. 1980. i 4 Belli 412EP, będących w służbie od 2012. Wszystkie śmigłowce tego typu, produkowane na licencji w PTDI, przydzielone są do 21. eskadry lotnictwa uderzeniowego (Indonezyjski AW101 wciąż niechciany, 2017-05-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.