Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

RUAG zmodernizuje szwajcarskie Cougary

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 11 stycznia 2019

RUAG zmodernizuje 8 z 10 śmigłowców transportowych TH-98 (AS532UL) Cougar należących do Schweizer Luftwaffe (szwajcarskich wojsk lotniczych). Umowa w tej sprawie została podpisana w grudniu przez przedstawicieli armasuisse i RUAG w Bernie.

Modernizacja szwajcarskich Cougarów ma zakończyć się w połowie 2022 / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Prace zostaną przeprowadzone w zakładach RUAG w Emmen do połowy 2022. Śmigłowce, znajdujące się w służbie od 1998 zostaną wyposażone w nowe komputery układu sterowania lotem, urządzenia nawigacyjne umożliwiające wykonywanie lotów wg wskazań przyrządów, układ antykolizyjny i opracowany przez inżynierów RUAG układ ostrzegający dźwiękiem o zmianie założonego poziomu lotu śmigłowca.

Załogi TH-98 otrzymają także wskaźniki przezierne i nowe urządzenia łączności radiowej i satelitarnej. Szwajcarskie wiropłaty zostaną też wyposażone w układy samoobrony IDAS-3, obejmujące urządzenia ostrzegające o opromieniowaniu radiolokacyjnym, laserowym i termicznym i o odpalonych kierowanych pociskach rakietowych oraz wyrzutniki flar i dipoli. Płatowce TH-89 przejdą przeglądy naprawcze struktury, połączone z wymianą części.

Zapewnienie zdatności do lotu floty śmigłowców Schweizer Luftwaffe jest istotną częścią naszej podstawowej działalności. Modernizacja zapewni wojsku najnowocześniejsze śmigłowce transportowe na nadchodzącą dekadę – powiedział Philipp Berner, starszy wiceprezes RUAG ds. wojskowych (RUAG i Elbit Systems łączą siły, 2018-11-20).

Oprócz Cougarów Schweizer Luftwaffe eksploatują też 15 śmigłowców transportowych TH-89 (AS332M1) Super Puma, które zostały nabyte pod koniec lat 1980. Wiropłaty te są używane przede wszystkim do zadań transportowych i poszukiwawczo-ratowniczych oraz zwalczania pożarów i niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.