Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udane testy S-400 w ChRL

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 13 stycznia 2019

W ChRL poinformowano o zakończeniu serii testów zakupionych w FR kompleksów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych S-400 Triumf. Pierwszy przeprowadzono na początku grudnia 2018. Drugi odbył się pod koniec tego miesiąca. Oba testy uznano za udane i postanowiono o zakończeniu prób ewaluacyjnych.

Nocny test kompleksu S-400 / Zdjęcie: MO FR

W pierwszym teście jeden z pocisków – 48N6E zniszczył cel imitujący rakietę balistyczną. Cel leciał w odległości ponad 200 km z prędkością 3 km/s. Test odbywał się w warunkach silnych zakłóceń elektromagnetycznych.

W drugim teście pocisk 48N6E zestrzelił manewrujący cel aerodynamiczny lecący z prędkością 600 m/s (blisko 2200 km/h). Cel był oddalony od wyrzutni o 250 km. To odległość odpowiadająca zasięgowi maksymalnemu pocisku tego typu.

O zamówieniu przez ChRL kompleksów obrony powietrznej średniego i dalekiego Ałmaz-Antiej S-400 poinformowano nieoficjalnie w listopadzie 2014. Oficjalne potwierdzenie pojawiło się rok później. Kontrakt o równowartości 3 mld USD ma obejmować dostawę dwóch kompletów pułkowych. Pierwszy z nich dotarł do ChRL w kwietniu 2018 (Pierwszy pułk S-400 dostarczony ChRL, 2018-05-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.