Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ukraina kupiła 12 bbsl Bayraktar TB2

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 13 stycznia 2019

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko poinformował, że po rozmowach z prezydentem Turcji, Recepem Tayyipem Erdoğanem (spotkanie odbyło się na początku listopada), podpisano umowę o zakupie 12 bojowych bsl Bayraktar Tactical Block 2 (TB2). Wraz nimi Ukraińcy zamówili 3 naziemne stacje kontroli, kilkaset pocisków kierowanych oraz wyposażenie szkoleniowe i serwisowe. 6 samolotów ma zostać dostarczonych jeszcze w 2019.

Prezentacja bbsl Bayraktar Tactical Block 2 dla prezydenta Ukrainy, Petro Poroszenki / Zdjęcie: służba prasowa prezydenta Ukrainy

Umowę zawarł Ukrspecprojekt, spółka zależna Ukroboronpromu, z Baykar Makina. Bbsl mają być uzbrojone w pociski do zwalczania celów lądowych i morskich. Będą też mogły realizować misje rozpoznawcze. Nieoficjalnie wartość kontraktu określa się na 69 mln USD. Jego negocjowanie trwało 2 lata.

Bbsl Bayraktar TB2 są używane operacyjnie przez wojska tureckie od 2015. Są wykorzystywane m.in. w operacjach Euphrates Shield i Olive Branch – zwalczania bojowników kurdyjskich na pograniczu z Syrią. Mogą przenosić do 55 kg uzbrojenia, utrzymując się w powietrzu ponad dobę. Turcja kupiła dotąd 75 bbsl tego typu (Rozbił się turecki bsl z autografem prezydenta, 2018-07-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.