Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenie zwiadowców z 10.BKPanc.

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 17 stycznia 2019

Żołnierze z kompanii rozpoznawczej 10. Brygady Kawalerii Pancernej szkolą się na Pasie Ćwiczeń Taktycznych.

Żołnierze kompanii rozpoznawczej z 10. Brygady Kawalerii Pancernej podczas ćwiczeń w terenie / Zdjęcia: kpt. Katarzyna Sawicka, st. szer. Natalia Wawrzyniak, 10. BKPanc.

We wtorek żołnierze z kompanii rozpoznawczej 10. BKPanc. pokonali wiele kilometrów Pasa Ćwiczeń Taktycznych. Tego dnia głównym zadaniem było dla nich wykonanie marszu ubezpieczonego, połączonego z patrolowaniem. W trakcie kilku godzin zajęć zwiadowcy w głównej mierze doskonalili to, czego nauczyli się już wcześniej, w tym szyki piesze, w jakich przemieszczają się żołnierze – diament, strzała, rząd oraz szachownica.

- Część żołnierzy, która uczestniczy w dzisiejszych zajęciach, są to żołnierze, którzy do kompanii przybyli w niedalekiej przeszłości. Z tego właśnie powodu zgrywamy drużyny oraz plutony, żeby wiedza tych najmłodszych służbą żołnierzy zbliżyła się do poziomu bardziej doświadczonych zwiadowców. Bardzo ważne jest zgranie od najniższego szczebla, aby wykonywanie zadań przez całą kompanię realizowane było na jak najwyższym poziomie – powiedział pełniący obowiązki dowódcy plutonu rozpoznawczego, dowódca drużyny, plutonowy Artur Dobrzański. – Taktyka ma to do siebie, że konieczne jest ciągłe doskonalenie nabytych umiejętności. Niezwykle ważna jest też powtarzalność, ćwiczenie różnych wariantów działania, które mogą spotkać żołnierzy podczas realnych sytuacji – dodał.

Podczas takich zajęć żołnierze uczą się współdziałania, przestrzegania obowiązujących zasad i procedur, a także szybkiego i odpowiedniego reagowania na wydarzenia, które mogą ich zaskoczyć. Zwiadowcy nie mogą zapominać o właściwym zachowaniu podczas przemieszczania się po drogach, pokonywania skrzyżowań czy przepustów. Każda czynność powinna być przemyślana i wykonywana dokładnie i precyzyjnie, ponieważ od tego może wiele zależeć.

W przyszłym tygodniu zwiadowców kompanii rozpoznawczej ze świętoszowskiej brygady czeka kolejne wyzwanie - prowadzenie działań w specyficznym środowisku walki, jakim będą dla nich Góry Izerskie. Podczas szkolenia będą musieli zmagać się z zimnem, śniegiem oraz własnymi słabościami.

Na podstawie informacji kpt. Katarzyny Sawickiej, 10. BKPanc.
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.