Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe radary dla Hornetów USMC

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 17 stycznia 2019

Raytheon wygrał konkurs na dostawę nowych pokładowych radiolokatorów z anteną fazowaną dla floty samolotów wielozadaniowych F/A-18C/D Hornet lotnictwa US Marine Corps. Zostaną one wyposażone w radary APG-79(v)4, których konstrukcja jest w ponad 90% zunifikowana z APG-79, zabudowanych w samolotach wielozadaniowych F/A-18E/F Super Hornet i walki elektronicznej EA-18G Growler.

USMC zakupił 98 radarów APG-79(v)4 / Zdjęcie: Raytheon

Dostawy nowych radarów rozpoczną się w czwartym kwartale przyszłego roku i mają zostać zakończone przed końcem 2022. Zastąpią one używane obecnie APG-73. Dowództwo marines planuje, że nowe radary otrzymają 84 klasyczne Hornety, wchodzące w skład 7 eskadr. Zamówiono także 14 zapasowych radiolokatorów.

Dzięki APG-79(v)4 piloci USMC będą mogli wykonywać nie tylko misje zwalczania celów powietrznych, ale także uderzenia na cele naziemne. Dodatkowo obsługa nowych radarów będzie znacznie mniej czasochłonna i tańsza.

Wymiana radarów F/A-18C/D jest częścią planu dowództwa USMC, mającego na celu utrzymanie zdolności bojowych samolotów wielozadaniowych do czasu wejścia do służby F-35B/C Lightning II. Według najnowszych planów mają one całkowicie zastąpić klasyczne Hornety ok. 2030 (F-35C znowu na pokładzie Lincolna, 2018-08-30).

USMC ma obecnie na stanie 257 F/A-18A/B/C/D. W marcu ub.r. marines ogłosili konkurs na wymianę APG-73. Radiolokator APG-79(V)4 został zaprojektowany specjalnie dla Horneta kilka lat temu, w oczekiwaniu na to wymaganie. Konkurentem Rayhteona był Northrop Grumman, który zaoferował radiolokator APG-83 SABR. Latem 2018 przeprowadzono sprawdzenie możliwości zabudowania obydwu urządzeń w kadłubie Horneta (Hornet z SABR, 2018-08-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.