Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powstał batalion uzbrojony w T-34

Historia, Wojska lądowe, 20 stycznia 2019

W 4. gwardyjskiej Kantemirowskiej dywizji pancernej sformowano batalion uzbrojony w 30 czołgów T-34 pozyskanych przez Rosję od Laosu. Poinformował o tym dowódca dywizji, płk Władimir Zawadskij. Batalion stacjonuje w podmoskiewskim Nowo-Fominsku.

Uroczyste przyjęcie czołgów T-34 w miejscowości Murom w obwodzie włodzimierskim. Jadąc z Laosu pojazdy przebyły 9 tys. km. Z Muromu czołgi pojechały do podmoskiewskiego Nowo-Fominska, gdzie będą stacjonować / Zdjęcie: tsargrad.tv

Czołgi T-34 przetransportowano z Laosu do Władywostoku w FR 9 stycznia (T-34 z Laosu dla FR, 2019-01-09). Dzisiaj zaś poinformowano, że przewieziono je koleją do obwodu moskiewskiego. Żołnierze, którzy je obsługują, mają przygotowywać się do udziału w Paradzie Zwycięstwa w maju 2019. Czołgi będą też uczestniczyć w programach telewizyjnych i filmach historycznych.

Czołgi pozyskane z Laosu, mimo że mają około 70 lat, są całkowicie sprawne. Jeszcze niedawno były używane przez tamtejszą armię. Nieoficjalnie wiadomo, że zostały przekazane FR nieodpłatnie, w ramach rozliczeń dostaw nowego sprzętu pancernego, w tym czołgów T-72. Warunki przekazania omawiał rok temu w Laosie minister obrony FR Siergiej Szojgu.

Czołgi T-34 były najbardziej masowo produkowanymi w historii. W latach 1940-1946 powstało ich 58 tysięcy. Obecnie pozostało ich – szczególnie sprawnych – niewiele.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra