Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tajny satelita USA na orbicie

Astronautyka, Strategia i polityka, 22 stycznia 2019

19 stycznia 2019 o 11:10 PST (19:10 UTC) z wyrzutni Complex-6 (SLC-6) w bazie Vandenberg wystartowała rakieta nośna United Launch Alliance Delta IV Heavy z tajnym satelitą rozpoznawczym NROL-71.  Misja została zrealizowana na rzecz US National Reconnaissance Office (NRO). Satelita trafił na zaplanowaną orbitę.

Rakieta nośna Delta IV Heavy startuje ze stanowiska SLC-6 z bazy Vandenberg w Kalifornii z tajnym satelitą NROL-71 / Zdjęcie: USAF

Według nieoficjalnych informacji, NROL-71 został umieszczony na niskiej orbicie okołoziemskiej o inklinacji ok. 74 stopni. Jej perygeum ma wysokość ok. 300 km, a apogeum ok. 1000 km.

NROL-71 to prawdopodobnie satelita zwiadu optycznego. Należy do piątej generacji satelitów rodziny KH-11. Został zbudowany przez Lockheed Martina. Drugi taki satelita, oznaczony jako NROL-82, ma zostać umieszczony na orbicie w 2020.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.