Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Tu-22M3 w obwodzie murmańskim

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 22 stycznia 2019

Dziś w południe po starcie z bazy Olenia pod Olenegorskiem na Półwyspie Kolskim rutynowy lot treningowy wykonywała załoga bombowca strategicznego o zmiennej geometrii skrzydeł Tu-22M3. Lot odbywał się bez uzbrojenia. Po wykonaniu zadania samolot wrócił do bazy. Ok. 13:40 czasu moskiewskiego, podczas lądowania w trudnych warunkach atmosferycznych, w zamieci śnieżnej bombowiec rozbił się na pasie lotniska. Dwóch członków jego załogi – zastępca dowódcy i operator uzbrojenia – zginęło na miejscu, a dwóch – dowódcę i nawigatora – w ciężkim stanie przewieziono do szpitala. Tam po południu jeden z nich zmarł.

Bombowiec Tu-22M3 po wylądowaniu w bazie Olenia pod Olenegorskiem / Zdjęcie: via murman.tv

Kadłub rozbitego samolotu rozpadł się na dwie części. Ze zbiorników rozlało się paliwo. W efekcie wybuchł pożar. Wrak częściowo spłonął.

Według REN TV, ofiary katastrofy to Konstantin Mazunin, Aleksiej Guriew i Wiktor Grieif. Ranny to Maksim Ryłkow.

Rozbity samolot to bombowiec strategiczny o zmiennej geometrii skrzydeł Tu-22M3. Należał do pułku Lotnictwa Dalekiego Zasięgu WWS FR. Wyprodukowano go w Kazaniu w 1986. W 2012 przeszedł remont kapitalny.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.