Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy JLTV rozbity

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 stycznia 2019

Zaledwie kilku dni potrzebowali użytkownicy nowych samochodów opancerzonych Joint Light Tactical Vehicle do rozbicia jednego z nich.

Pierwszy poważny wypadek z udziałem samochodu opancerzonego JLTV wzbudza spore kontrowersje. Część komentatorów zwraca jednak uwagę, że do takich zdarzeń może dochodzić w przyszłości. Głównym powodem jest fakt, że wozy rodziny JLTV różnią się konstrukcyjnie od pojazdów HMMWV, do użytkowania których przyzwyczajeni są amerykańscy żołnierze. Dlatego trochę czasu może zająć użytkownikom przyzwyczajenie się do innych charakterystyk jezdnych i własności trakcyjnych nowych wozów / Zdjęcie: U.S. Army WTF! Moments, Twitter

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w Fort Stewart, w Georgii w trakcie szkolenia pierwszych użytkowników nowych samochodów opancerzonych Joint Light Tactical Vehicle (JLTV) 4x4. Najprawdopodobniej podczas ćwiczenia gwałtownych manewrów na drodze jeden z pojazdów przewrócił się na bok. Wskutek zdarzenia nikt nie został ranny.

Pojazdem podróżowali żołnierze z 1. Pancernego Brygadowego Zespołu Bojowego (1st Armored Brigade Combat Team, 1ABCT) wchodzącego w skład 3. Dywizji Piechoty (3rd Infantry Division), którzy jako pierwsi w siłach zbrojnych USA otrzymali nowe samochody opancerzone. Pierwszą transzę 8-10 wozów dostarczono do Fort Stewart przed kilkoma dniami (US Army odbiera JLTV, 2019-01-17).

Co ciekawe, jak podają lokalne media, pojazd który został uszkodzony, nie wchodzi w skład wspomnianej transzy, której dostawa miała miejsce przed kilkoma dniami, a został jedynie wypożyczony od producenta, Oshkosh Defense z Wisconsin do...szkolenia użytkowników.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra