Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Umowa na S-70i dla Wojsk Specjalnych

Wojska specjalne, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 25 stycznia 2019

Dzisiaj w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu, w obecności premiera Mateusza Morawieckiego, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i dyrektor naczelny i prezes zarządu PZL w Mielcu Janusz Zakręcki podpisali umowę na dostawę 4 śmigłowców wielozadaniowych S-70i Black Hawk dla Wojsk Specjalnych.

Umowę zakupu S-70i dla Wojsk Specjalnych sygnowali minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i dyrektor naczelny i prezes zarządu PZL w Mielcu Janusz Zakręcki / Zdjęcie: MON   

Według oficjalnej informacji resortu obrony cena jednego śmigłowca wraz z wyposażeniem wynosi ok. 75 mln zł. Całkowita kwota umowy to 683,4 mln zł brutto z pakietami logistycznym i szkoleniowym oraz doposażeniem. W skład pakietu logistycznego wchodzi zapas części zamiennych i eksploatacyjnych oraz sprzęt do obsługi naziemnej śmigłowców. Pakiet szkoleniowy obejmuje kompleksowe szkolenie pilotów i personelu technicznego.

Wyposażenie zamówionych śmigłowców stanowi informację niejawną, jednak podczas relacji na żywo min. Błaszczak powiedział, że zakupione zostało także uzbrojenie dla Black Hawków. Śmigłowce mają zostać przekazane Wojskom Specjalnym do końca 2019 (Policja odebrała Black Hawki , 2018-11-30).

Zakup śmigłowców do prowadzenia powietrznych operacji specjalnych wynika z interesu bezpieczeństwa państwa, na który składa się m.in. konieczność zapewnienia interoperacyjności np. z siłami szybkiego reagowania państw Sojuszu Północnoatlantyckiego (Black Hawki dla specjalsów, 2019-01-24).

Jak podaje MON w ramach postępowania na dostawę śmigłowców do prowadzenia powietrznych operacji specjalnych zastosowano procedurę pozyskania sprzętu wojskowego w ramach pilnej potrzeby operacyjnej na wniosek Dowódcy Operacyjnego RSZ. Postępowanie zostało przeprowadzone w trybie negocjacji z jednym Wykonawcą, zgodnie z Decyzją Nr 367/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 14 września 2015 w sprawie zasad i trybu udzielania w resorcie obrony narodowej zamówień o podstawowym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa. Na takie rozwiązanie pozwala Ustawa z dnia 29 stycznia 2004 – Prawo Zamówień Publicznych.

Na podstawie informacji MON


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.