Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Obsługa techniczna francuskich okrętów

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 31 stycznia 2019

Naval Group otrzymała zlecenie wsparcia technicznego francuskich okrętów przeciwminowych typu Éridan.

Naval Group będzie kontynuować wsparcie techniczne niszczycieli min typu Éridan / Zdjęcie: Naval Group

Z miesięcznym opóźnieniem Naval Group poinformowała o kontrakcie, jaki zawarła pod koniec ub.r. z Marine Nationale (marynarką wojenną Francji) na wsparcie techniczne niszczycieli min typu Éridan. Umowa, której wartości nie podano, będzie obowiązywać przez 5 lat. Stanowi ona kontynuację wcześniejszego porozumienia (DCNS wyremontuje francuskie niszczyciele min, 2014-01-09).

W myśl umowy Naval Group będzie świadczyć usługi związane ze wsparciem technicznym dziesięciu francuskich niszczycieli min. Prace na okrętach, obejmujące m.in. przeglądy remontowe, naprawy i ograniczone modernizacje, polegające np. na wymianie przestarzałego lub zużytego wyposażenia pokładowego na nowe, będą prowadzone w bazach Marine Nationale w Breście i Tulonie, gdzie stacjonują okręty typu Éridan (Eridan naprawiany w Gdyni, 2015-06-09).

Naval Group ma też pomóc Marine Nationale w przygotowaniach do wycofania ze służby dwóch niszczycieli min typu Éridan, Cassiopée (M642) i Orion (M645). Obie jednostki mają zakończyć prowadzenie działań operacyjnych w najbliższych latach ze względu na wiek i pogarszający się stan techniczny.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.