Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rumunia wyśle kontyngent do Mali

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 31 stycznia 2019

Rumuńskie śmigłowce transportowe i żołnierze zostaną wysłani na misję ONZ w Mali.

W skład rumuńskiego kontyngentu wojskowego wysłanego do Mali ma wejść m.in. komponent lotniczy ze śmigłowcami transportowymi IAR 330 Puma / Zdjęcie: MO Rumunii

Ministerstwo obrony Rumunii potwierdziło plan wysłania do Mali kontyngentu wojskowej. W jego skład mają wejść m.in. śmigłowce transportowe IAR 330 Puma. Rumuńscy wojskowi wezmą udział w misji MINUSMA (United Nations Multidimensional Integrated Stabilization Mission in Mali) w tym zachodnioafrykańskim kraju.

Rumuńska misja w Mali ma rozpocząć się w październiku br. Rumuni zastąpią na miejscu wojskowych z Kanady, którzy od roku prowadzą działania operacyjne na malijskim niebie. Pod koniec ub.r. władze Kanady zapowiedziały, że nie przedłużą swojej misji w Mali i w lipcu rozpoczną wycofywanie kontyngentu do kraju (Kanada kończy misję w Mali, 2018-11-21).

Według doniesień lokalnej prasy rumuński kontyngent ma prowadzić działania związane z transportem żołnierzy w rejon działań bojowych oraz zaopatrzenia między bazami misji MINUSMA, a także służyć wsparciem podczas starć z malijskimi bojówkarzami, w tym ewakuacją rannych cywilów i żołnierzy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.