Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rumunia wyśle kontyngent do Mali

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 31 stycznia 2019

Rumuńskie śmigłowce transportowe i żołnierze zostaną wysłani na misję ONZ w Mali.

W skład rumuńskiego kontyngentu wojskowego wysłanego do Mali ma wejść m.in. komponent lotniczy ze śmigłowcami transportowymi IAR 330 Puma / Zdjęcie: MO Rumunii

Ministerstwo obrony Rumunii potwierdziło plan wysłania do Mali kontyngentu wojskowej. W jego skład mają wejść m.in. śmigłowce transportowe IAR 330 Puma. Rumuńscy wojskowi wezmą udział w misji MINUSMA (United Nations Multidimensional Integrated Stabilization Mission in Mali) w tym zachodnioafrykańskim kraju.

Rumuńska misja w Mali ma rozpocząć się w październiku br. Rumuni zastąpią na miejscu wojskowych z Kanady, którzy od roku prowadzą działania operacyjne na malijskim niebie. Pod koniec ub.r. władze Kanady zapowiedziały, że nie przedłużą swojej misji w Mali i w lipcu rozpoczną wycofywanie kontyngentu do kraju (Kanada kończy misję w Mali, 2018-11-21).

Według doniesień lokalnej prasy rumuński kontyngent ma prowadzić działania związane z transportem żołnierzy w rejon działań bojowych oraz zaopatrzenia między bazami misji MINUSMA, a także służyć wsparciem podczas starć z malijskimi bojówkarzami, w tym ewakuacją rannych cywilów i żołnierzy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra