Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Opóźnienie bułgarskiego przetargu?

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 31 stycznia 2019

Termin składania ofert w przetargu na nowe bułgarskie okręty patrolowe ma zostać przesunięty o dwa miesiące. Może to wydłużyć postępowanie.

Jednym z przedsiębiorstw biorących udział w bułgarskim przetargu jest włoska Fincantieri. Na zdjęciu wielozadaniowy okręt patrolowy, jaki producent z Półwyspu Apenińskiego zaprojektował dla marynarki wojennej Kataru / Zdjęcie: Michał Jarocki

Dowódca marynarki wojennej Bułgarii, adm. Mitko Petev , potwierdził, że oferty nadesłane w przetargu na nowe, wielozadaniowe okręty patrolowe zostaną otwarte dopiero 16 kwietnia, a więc dwa miesiące później niż zakładano (Opóźnienie w bułgarskim przetargu?, 2018-12-20). Decyzja miała zostać podjęta na wniosek dwóch przedsiębiorstw, które biorą udział w postępowaniu. 

Przełożenie terminu otwarcia ofert na 16 kwietnia oznacza, że opóźnieniu najprawdopodobniej ulegną również inne działania zaplanowane w związku z przetargiem. Dotąd zakładano bowiem, że do 5 kwietnia międzyresortowa grupa robocza zarekomenduje rządowi najkorzystniejszą ofertę, a kontrakt ze zwycięskim przedsiębiorstwem zostanie podpisany do 31 maja.

W przetargu na bułgarskie okręty patrolowe uczestniczy m.in. włoska grupa stoczniowa Fincantieri oraz francuska Naval Group. O zlecenie ubiega się również holenderski Damen, niemieckie thyssenkrupp Marine Systems i Lurssen Werft GmbH oraz hiszpańska Navantia. W grze pozostawać ma również lokalne MTG Dolphin. Okręty mają zostać przekazane marynarce wojennej Bułgarii w l. 2022-2023 (Co z modernizacją bułgarskiej floty?, 2018-03-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.