Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozpoczęcie budowy Köln

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 lutego 2019

W Lemwerder nieopodal Bremy rozpoczęto budowę pierwszej z pięciu nowych korwet rakietowych typu Braunschweig.

Minister obrony Niemiec, p. Ursula von der Leyen, podczas ceremonii cięcia blach pod pierwszą z nowych korwet rakietowych typu Braunschweig / Zdjęcie: MO Niemiec

W ceremonii cięcia blach pod korwetę rakietową Köln, typu Braunschweig (K-130), uczestniczyła minister obrony Niemiec, p. Ursula von der Leyen. Wydarzenie zorganizowano w należącej do Lürssen Werft stoczni w Lemwerder nieopodal Bremy.

Köln jest pierwszą z pięciu korwet rakietowych typu Braunschweig, które zostaną zbudowane w ramach 2. transzy. Okręty zostały zamówione we wrześniu 2017 za pośrednictwem Federalnego Urzędu Wyposażenia, Sprzętu Informatycznego i Materiałów Bundeswehry (BAAINBw, 5 korwet dla Deutsche Marine, 2017-09-17).

Za konstrukcję okrętów będzie odpowiadało konsorcjum niemieckich stoczni, w składzie którego znajdzie się również thyssenkrupp Marine Systems i German Naval Yards. W przedsięwzięcie zaangażuje się również duża grupa lokalnych i zagranicznych podwykonawców oraz dostawcy wybranego wyposażenia pokładowego (Niemcy zamawiają włoskie działa okrętowe, 2018-11-02; RBS15 dla nowych korwet K130 , 2018-08-03).

Korwety rakietowe typu Braunschweig będą budowane w stoczniach zlokalizowanych w Kilonii, Lemwerder, Wolgast oraz Hamburgu, gdzie ma być prowadzony montaż końcowy. Terminarz konstrukcji pierwszej z nich zakłada, że w kwietniu zostanie położona stępka. W sierpniu 2022 mają rozpocząć się testy jednostki. Jej dostawa została przewidziana na listopad 2022.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.