Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wsparcie techniczne Strykerów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 lutego 2019

General Dynamics podpisało umowę ramową na wsparcie techniczne amerykańskich wozów bojowych rodziny Stryker 8x8.

General Dynamics Land Systems będzie odpowiedzialne za wsparcie techniczne amerykańskich wozów bojowych rodziny Stryker / Zdjęcie: US Army

W ramach realizacji porozumienia, które weszło w życie w styczniu i ma obowiązywać przez 5 lat, General Dynamics Land Systems będzie świadczyło różnego rodzaju usługi wsparcia technicznego wozów bojowych rodziny Stryker 8x8 eksploatowanych przez US Army. Opieką objęte zostaną przede wszystkim pojazdy będące na wyposażeniu Brygadowych Zespołów Bojowych amerykańskich wojsk lądowych (Stryker Brigade Combat Team, SBCT).

Prace techniczne obejmą m.in. przeglądy, remonty i naprawy Strykerów oraz innego rodzaju wsparcie użytkowników tych wozów. Większość działań będzie prowadzonych w zakładach GD Land Systems w Sterling Heights w Michigan, a także w mieście Londyn w Ontario. Wartość umowy wynosi 402 mln USD (1,5 mld zł).

Wsparciem technicznym objęte zostaną m.in. Strykery w wersjach Dragoon (XM1296) i CROWS-J. Pierwsza z nich została wyposażona w wieżę MC-RCT z 30-mm armatą automatyczną Orbital ATK XM813 (Nowe oblicze Strykera, 2016-03-23). Z kolei druga otrzymała wieżę CROWS zintegrowaną z wyrzutnią ppk Javelin. Pod koniec 2017 pierwsze wozy w odmianie Dragoon dotarły do 2. Pułku Kawalerii US Army stacjonującego w Rose Barracks w niemieckim Vilseck (Pierwszy Dragoon w Europie, 2017-12-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.