Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wietnamskie linie kupiły 110 Boeingów

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 27 lutego 2019

Dzisiaj w Hanoi szefowie dwóch wietnamskich linii lotniczych – VietJet i Bamboo Airways – podpisali umowy zakupu 110 samolotów komunikacyjnych Boeinga. Świadkami zawarcia porozumień byli prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Donald Trump oraz sekretarz generalny Wietnamskiej Partii Komunistycznej i premier Wietnamu Nguyen Phu Trong.

Portfel zamówień linii VietJet obejmuje 200 samolotów rodziny 737 MAX / Ilustracja: Boeing

Szefowie VietJet postanowili zakupić 100 dodatkowych samolotów rodziny 737 MAX (20 MAX 8 i 80 MAX 10), za sumę 12,7 mld USD (48,4 mld zł), według cen katalogowych. Dzięki temu portfel zamówień przewoźnika obejmuje 200 samolotów rodziny 737 MAX.

Umowy zakupu 200 Boeingów 737 MAX są ważnym elementem, który umożliwi rozwój naszej siatki połączeń międzynarodowych o większej przepustowości. Wierzę, że nasza flota osiągnie przełom dzięki technologiom nowej generacji, które pomagają poprawić jakość lotu i zwiększyć niezawodność operacyjną, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych w przyszłości – stwierdziła prezes i dyrektor generalna VietJet Nguyễn Thị Phương Thảo.

Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z VietJet i wspierać ich imponujący rozwój dzięki nowym, samolotom, takim jak 737 MAX. Jesteśmy pewni, że MAX pomoże VietJet rozwijać się bardziej wydajnie i zapewniać pasażerom wspaniałe wrażenia z podróży. Ekspansja gospodarcza w Hanoi i na terenie Wietnamu jest imponująca: VietJet i rozwijający się sektor lotnictwa zdecydowanie ułatwiają podróżowanie po Wietnamie i łączą Wietnam z resztą Azji. Z dumą wspieramy ten rozwój gospodarczy, który z kolei wspiera prace inżynierskie i produkcyjne w Stanach Zjednoczonych – dodał prezes Boeing Commercial Airplanes Kevin McAllister.

Oprócz zakupów samolotów, koncern z Seattle będzie współpracował z VietJet w celu pogłębienia wiedzy technicznej i inżynieryjnej wietnamskiego personelu, szkolenia pilotów i techników oraz poprawy zdolności zarządzania linii. Przewoźnik wdroży również cyfrowe rozwiązania Boeinga, aby zoptymalizować planowanie lotów i obsługę techniczną (50 dodatkowych A321neo dla Vietjet, 2018-11-06, 100 Boeingów dla VietJet, 2016-05-23).

Władze Bamboo Airways potwierdziły zamówienie 10 Dreamlinerów 787-9, wartości 3 mld USD (11,4 mld zł), według cen katalogowych. Cieszymy się, że dodamy nowe Dreamlinery do naszej rosnącej floty. Naszą długoterminową wizją jest połączenie Wietnamu z kluczowymi rynkami w Azji, Europie i Ameryce Północnej, a Dreamlinery umożliwią nam uruchomienie tych dalekodystansowych rejsów – powiedział Trinh Van Quyet, prezes FLC Group, właściciela Bamboo Airways.

Bamboo Airways rozpoczęły działalność komercyjną w styczniu tego roku, oferując loty łączące Hanoi i Ho Chi Minh City z miastami w Wietnamie. Linie planują zaoferować do 40 połączeń krajowych w bieżącym roku i przygotowują się do uruchomienia międzynarodowych lotów do Tajlandii, Republiki Korei, Singapuru, Japonii, Tajwanu i Australii, a następnie do innych miast w Azji, Europie i Ameryce Północnej (Bamboo Airways kupują Dreamlinery, 2018-06-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.