Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie wyleasingują okręt podwodny od FR

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 07 marca 2019

Dziś w New Delhi FR i Indie podpisały kolejną umowę o leasingu atomowego okrętu podwodnego proj. 971 Szczuka-B. Leasing ma rozpocząć się w 2025 i potrwać 10 lat. Jego koszt, wraz ze wsparciem eksploatacji, szacuje się na Rs 21,000 crore (równowartość 3,3 mld USD).

Pierwszy atomowy okręt podwodny Indie leasingowały jeszcze w czasach ZSRS. Leasing rozpoczął się w styczniu 1988 i trwał 3 lata. Okręt K-43 proj. 670 Skat wykonał w tym czasie dziesiątki misji bojowych. Indie nadały mu nazwę INS Chakra.

Po raz drugi Indie wyleasingowały rosyjski okręt podwodny na 10 lat od kwietnia 2012. Umowę podpisano w kwietniu 2004. Leasing okrętu proj. 971 Szczuka-B miał kosztować Indie ok. 900 mln USD. Okręt nazwano INS Chakra 2.

Według nieoficjalnych informacji, przedmiotem leasingu dla Indii ma być atomowy okręt podwodny K-322 Kaszałot, wchodzący obecnie w skład Floty Oceanu Spokojnego / Zdjęcie: US Navy

Leasing INS Chakra 2 zostanie zapewne przedłużony do 2025. Dopiero wtedy zostanie on zastąpiony przez wyleasingowany dziś okręt, który otrzyma nazwę INS Chakra 3. Do tego czasu jednostka ma zostać wyremontowana i zmodernizowana w stoczni w Siewierodwińsku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.