Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ukraina buduje fabrykę w Mjanmie

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 marca 2019

Ukraińska kompania Ukrspeceksport buduje w Mjanmie wytwórnię (montownię) sprzętu pancernego. Mają tam powstawać transportery opancerzone 8x8 BTR-4U i 122-mm haubice samobieżne 2S1U Gwozdika na podwoziu MT-ŁB. Będą one montowane w większości z komponentów dostarczanych z Ukrainy.

Wizja hali montażowej kołowych transporterów opancerzonych 8x8 BTR-4U w zakładach budowanych przez Ukraińców w Mjanmie / Ilustracja: Ukrspeceksport

Nieoficjalnie wiadomo, że pierwotny kontrakt dotyczący budowy montowni został zawarty w 2014. Informacje na jego temat pojawiły się w lutym 2017. Ujawniono wówczas, że wartość umowy wynosi 44,3 mln USD.

Według źródeł ukraińskich, budowa zakładów już się rozpoczęła. Ukrspeceksport dostarcza dokumentację  i wyposażenie produkcyjne. Montaż pierwszych pojazdów ma rozpocząć się w drugiej połowie 2020. Podzespoły BTR-4U będzie dostarczać charkowski Zawod im. Małyszewa, a 2S1U – Charkowskij traktornyj zawod. W Mjanmie będą m.in. spawane kadłuby pojazdów obu typów.

To nie pierwszy taki kontrakt między Mjanmą a Ukrainą. W latach 2003-2006 Ukrspeceksport dostarczył Mjanmie komponenty do montażu 92 transporterów opancerzonych BTR-3E.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.