Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy system szkoleniowy dla Finlandii

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 12 marca 2019

Saab i fińskie Dowództwo Logistyczne Sił Obronnych podpisały umowę na dostawę i obsługę symulatorów do prowadzenia wirtualnych treningów strzeleckich o podstawowych ćwiczeń bojowych. Wartość zamówienia wynosi około 9 mln euro (prawie 37 mln zł), a pierwsze dostawy rozpoczną się już w tym roku.

Umowa obejmuje modele uzbrojenia używane w Finlandii, komputery z oprogramowaniem tworzącym środowisko wirtualne oraz narzędzia do analizy ćwiczeń / Zdjęcie: Saab

Zamówienie jest częścią Programu Szkolenia 2020 Puolustusvoimat (Fińskich Sił Obronnych), w ramach którego wirtualne systemy treningowe będą w pełni wykorzystywane od 2021. Celem jest zapewnienie żołnierzom fińskim odpowiedniego przeszkolenia w bezpiecznym i przyjaznym środowisku.

To zamówienie stanowi przełom dla naszego nowo opracowanego trenażera walki w pomieszczeniach (Ground Combat Indoor Trainer). Finlandia otrzyma kompleksowy wirtualny system szkoleniowy, który zapewni możliwość treningu w zakresie od szkolenia podstawowego do zaawansowanych scenariuszy – powiedziała Åsa Thegström, szefowa Działu Szkolenia i Symulacji, Saab Dynamics.

Umowa obejmuje modele uzbrojenia używane w Finlandii, komputery z oprogramowaniem tworzącym środowisko wirtualne oraz narzędzia do analizy ćwiczeń. Saab będzie również odpowiedzialny za obsługę systemu.

Dzięki temu zamówieniu Saab w Finlandii rozszerza rozległą już współpracę z Puolustusvoimat w obszarze symulacji. Nasza spółka jest dostawcą systemu symulacji KASI dla Fińskich Sił Obronnych od 2006 – dodał Anders Gardberg, szef Saaba w Finlandii.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.