Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Instytut PIAP na targach SCTX 2019

Imprezy branżowe, Przemysł zbrojeniowy, 13 marca 2019

Podczas targów Security and Counter Terror Expo (SCTX 2019), które odbyły się w dn. 5-6 marca w Londynie, Instytut PIAP na stoisku swojego amerykańskiego partnera firmy LOGOS Imaging zaprezentował robota PIAP FENIX ze zintegrowanym przenośnym urządzeniem obrazującym RTG PRÓTOS. Integracja robota mobilnego z przenośnym systemem RTG umożliwia zdalne, szybkie i łatwe prześwietlanie podejrzanych i potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów z wykorzystaniem lekkiej konsoli sterowniczej robota PIAP.

Robot PIAP FENIX ze zintegrowanym przenośnym urządzeniem obrazującym RTG PRÓTOS / Zdjęcia: Instytut PIAP

System PRÓTOS jest najnowszym ultralekkim przenośnym urządzeniem obrazującym w technologii Cyfrowej Radiografii Bezpośredniej (Direct Radiography – DR). PRÓTOS jest rewolucyjnym panelem obrazującym wykonanym bez użycia szkła. Ultralekki panel z 5 mm krawędzią dolną zapewnia użytkownikom obrazowanie niemal od samego podłoża. Lekki, ultraprzenośny PRÓTOS umożliwia pracę w trybie łączności przewodowej lub bezprzewodowej.

System PRÓTOS z małym panelem jest przełomowym osiągnięciem radiografii bezpośredniej. Wszystkie elementy systemu są spakowane w specjalny plecak, który pozwala operatorowi na szybkie przemieszczanie się. Mocny i wytrzymały panel PRÓTOS, wykonany bez użycia szkła, charakteryzujący się jednocześnie wysokimi parametrami użytkowymi, pozwala na pracę w miejscach o ograniczonej przestrzeni.

Panel o masie 1 kg i grubości zaledwie 13 mm jest najmniejszym i najlżejszym urządzeniem obrazującym oferowanym przez Logos Imaging, który jednocześnie zapewnia wyjątkową jakość obrazu (200 μm) przy niewielkiej krawędzi dolnej (5 mm). Wszechstronną zaletą systemu PRÓTOS jest możliwość przygotowania do pracy przez jednego operatora w zadaniach, w których miejsce oraz czas są kwestią kluczową. W zaledwie kilka minut operator jest w stanie otrzymać dokładne zobrazowania celem szybkiej oceny zagrożenia. Technicy radiologii na całym świecie mają teraz dostęp do ekonomicznego i przenośnego systemu radiografii możliwego do uruchomienia w każdym miejscu.

Lekki robot zwiadowczy PIAP FENIX został stworzony do prowadzenia rozpoznania w bezpośredniej styczności operacji wojskowych, w tym miejsc niedostępnych dla człowieka. Robot PIAP FENIX wyróżnia się długim czasem pracy operacyjnej (6 godzin). Zamontowane na bazie mobilnej robota kamery robota m.in. dzienno–nocna (opcjonalnie: termowizyjna, noktowizyjna), umożliwiają prowadzenie obserwacji przez całą dobę. Znakomite właściwości terenowe robota PIAP FENIX (system kołowo-gąsienicowy z ruchomymi, przednimi stabilizatorami) zapewnia łatwe przemieszczanie po drogach utwardzonych, gruntowych, bezdrożach, a także w terenie zurbanizowanym. Robot PIAP FENIX jest łatwy w transporcie – ze względu na niewielkie gabaryty i małą masę można przenosić go w plecaku. Robot, w zależności od wyposażenia może być przeznaczony do obserwacji i nasłuchu, podejmowania i neutralizacji niebezpiecznych ładunków, transportowania środków dywersyjnych (Instytut PIAP na IndoDefence 2018, 2018-11-16).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.