Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prototyp chińskiej rakiety nośnej OS-M

Astronautyka, 14 marca 2019

Chińskie przedsiębiorstwo prywatne OneSpace z Pekinu zakończyło montaż pierwszej rakiety nośnej OS-M. Rakieta została już przetestowana w zakładach w Xi’an. Teraz ma zostać dostarczona na kosmodrom Jiuquan na pustyni Gobi, skąd powinna wystartować do końca marca. Jeśli start się powiedzie, OneSpace będzie trzecim na świecie, a pierwszym w ChRL prywatnym producentem rakiet kosmicznych, który umieścił ładunek na orbicie.

Pierwsza rakieta nośna One Space OS-M zmontowana w zakładach w Xi’an / Zdjęcie: OneSpace

OS-M1 składa się z trzech stopni na paliwo stałe i stopnia na ciekły materiał pędny. Jego długość wynosi 19 metrów, a waga sięga 20 t. Rakieta ma wynosić 205-kg ładunki na niską 300-kilometrową orbitę Ziemi (LEO), a 73-kg na 800-km orbitę heliosynchroniczną.

One Space nie ujawniło oficjalnie, jaki ładunek wyniesie OS-M1 w pierwszym locie. Jednak niedawno ZeroG Lab z Pekinu, producent mikro- i nanosatelitów i komponentów, poinformował, że 25 marca z Jiuquan zostanie wystrzelony jego satelita (grupa mikro-satelitów) Lingque-1B. Wszystko wskazuje na to, że wyniesie go właśnie OS-M1.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.