Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rumunia kupi dodatkowe GEM-T

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 marca 2019

Rząd Rumunii podpisał umowę z US Army (wojskami lądowymi Stanów Zjednoczonych Ameryki) na dodatkowe elementy zestawu obrony przeciwlotniczej / przeciwrakietowej Patriot. Kontrakt obejmuje nieujawnioną liczbę pocisków przechwytujących Raytheon GEM-T. Zakup odbywa się poprzez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, w ramach procedury zagranicznej sprzedaży wojskowej (FMS).

/ Zdjęcie: Raytheon

Rumuńskie media podają, że koszt dodatkowych pocisków PAC-2 GEM-T wynosi 85,160996 mln USD. Płatność została dokonana po podpisaniu poprawki 3 do listu ofertowego i akceptacji (LOA) w lutym tego roku.

Pociski GEM-T zapewnią Rumunii niezrównane możliwości obrony przeciwko całej gamie zaawansowanych zagrożeń, kryjących się w arsenałach agresywnych, wrogich państw – powiedział Mike Ellison, przedstawiciel  Raytheona odpowiedzialny za program w Rumunii.

Pociski, które wyprodukujemy dla Rumunii będą zawierały nadajniki układu kierowania z elementami na bazie azotku galu (GaN). Technologia ta pozwala wydłużyć trwałość użytkową pocisku i zwiększa jego niezawodność – dodał Michelle DeMaio, szef rumuńskiego programu Patriot.

Jak wiadomo rząd w Bukareszcie zakupił zestawy Patriot w konfiguracji 3+. Według rumuńskich mediów w arsenale sił zbrojnych tego kraju znajdzie się 58 pocisków PAC-2 GEM-T i 168 pocisków PAC-3 MSE (Rumunia zakupiła Patrioty, 2017-11-30). Biorąc pod uwagę wartość aneksu, możliwe jest zakupienie przez Bukareszt dodatkowych ok. 20-30 nowych pocisków lub większej ich liczby, jeżeli będą to starsze efektory z zapasów US Army, jedynie zmodernizowane do nowszego standardu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.