Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze strzelanie Brimstone 3

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 marca 2019

Koncern MBDA poinformował, że w lutym na poligonie Vidsel w Szwecji przeprowadzono pierwsze próbne strzelania pocisku Brimstone 3, odpalanego ze stanowiska naziemnego. Celem był samochód pick-up. Badania zrealizowano w ekstremalnych warunkach pogodowych, przy temperaturze poniżej –30°C. Dzięki urządzeniom telemetrycznym potwierdzono, że pocisk może być kierowany w zamkniętej pętli, a głowica samonaprowadzająca namierza i śledzi cel.

Pierwsze próbne odpalenie pocisku Brimstone 3 wykonano w trybie powierzchnia-powierzchnia / Zdjęcie: MBDA

Brimstone 3 powstał w ramach programu utrzymania zdolności (CSP) pocisków Brimstone, ogłoszonego w marcu 2018 roku. Przewiduje on dostawę brytyjskim siłom zbrojnym nowych pocisków w celu uzupełnienia zapasów i utrzymania w przyszłości przewagi Wielkiej Brytanii na polu walki. Pozwoli także zaspokoić zapotrzebowanie na bieżące i przyszłe dostawy eksportowe (Brytyjczycy inwestują w Brimstone , 2018-03-28).

Strzelania Brimstone 3 zrealizowano w ekstremalnych warunkach pogodowych, przy temperaturze poniżej –30°C

Jak podaje producent, dotychczas wykonano setki udanych odpaleń Brimstone podczas operacji przeciwko celom znajdującym się w budynkach, czołgom, pojazdom opancerzonym, jednostkom morskim, ciężarówkom, szybko poruszającym się i manewrującym samochodom i motocyklom, a także celom punktowym na otwartej przestrzeni.

Brimstone 3 ma być eksploatowany zgodnie z zasadą jeden pocisk, wielu nosicieli i ma być odpalany z wyrzutni zamontowanych w pojazdach, odrzutowych samolotach bojowych, bezzałogowych statkach powietrznych, śmigłowcach szturmowych, wozach bojowych i okrętach (Dozbrojenie brytyjskich F-35B, 2019-03-19, Kontrakt na uzbrojenie Protectorów, 2019-01-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.