Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwsze strzelanie Brimstone 3

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 marca 2019

Koncern MBDA poinformował, że w lutym na poligonie Vidsel w Szwecji przeprowadzono pierwsze próbne strzelania pocisku Brimstone 3, odpalanego ze stanowiska naziemnego. Celem był samochód pick-up. Badania zrealizowano w ekstremalnych warunkach pogodowych, przy temperaturze poniżej –30°C. Dzięki urządzeniom telemetrycznym potwierdzono, że pocisk może być kierowany w zamkniętej pętli, a głowica samonaprowadzająca namierza i śledzi cel.

Pierwsze próbne odpalenie pocisku Brimstone 3 wykonano w trybie powierzchnia-powierzchnia / Zdjęcie: MBDA

Brimstone 3 powstał w ramach programu utrzymania zdolności (CSP) pocisków Brimstone, ogłoszonego w marcu 2018 roku. Przewiduje on dostawę brytyjskim siłom zbrojnym nowych pocisków w celu uzupełnienia zapasów i utrzymania w przyszłości przewagi Wielkiej Brytanii na polu walki. Pozwoli także zaspokoić zapotrzebowanie na bieżące i przyszłe dostawy eksportowe (Brytyjczycy inwestują w Brimstone , 2018-03-28).

Strzelania Brimstone 3 zrealizowano w ekstremalnych warunkach pogodowych, przy temperaturze poniżej –30°C
 

Jak podaje producent, dotychczas wykonano setki udanych odpaleń Brimstone podczas operacji przeciwko celom znajdującym się w budynkach, czołgom, pojazdom opancerzonym, jednostkom morskim, ciężarówkom, szybko poruszającym się i manewrującym samochodom i motocyklom, a także celom punktowym na otwartej przestrzeni.

Brimstone 3 ma być eksploatowany zgodnie z zasadą jeden pocisk, wielu nosicieli i ma być odpalany z wyrzutni zamontowanych w pojazdach, odrzutowych samolotach bojowych, bezzałogowych statkach powietrznych, śmigłowcach szturmowych, wozach bojowych i okrętach (Dozbrojenie brytyjskich F-35B, 2019-03-19, Kontrakt na uzbrojenie Protectorów, 2019-01-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.