Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Arktyczne próby MMP

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 21 marca 2019

Na początku roku personel francuskiej Direction Générale de l’Armement (DGA, Agencji ds. zamówień obronnych) i Armée de Terre (wojsk lądowych Francji) przeprowadził próby przeciwpancernych pocisków kierowanych MMP w warunkach arktycznych. Odbyły się one na szwedzkim poligonie Vidsel, tuż przy kole podbiegunowym, przy temperaturach od –30°C do –15°C. MMP były testowane w ramach trzech scenariuszy.

Kolejny etap prób ppk MMP przeprowadzono na szwedzkim poligonie Vidsel / Zdjęcie: MBDA

W pierwszym zadaniu przetestowano zdolność uchwycenia celu (tryb LOBL), którym był samochód poruszający się z prędkością 70 km/h, przed odpaleniem. Podczas drugiego scenariusza pocisk odpalono w tym samym trybie, po płaskiej trajektorii, do schronu ziemnego, symulującego jaskinię.

Trzecie zadanie polegało na odpaleniu MMP do kadłuba czołgu, znajdującego się poza zasięgiem ich wzroku (tryb BLOS). Położenie celu ustalono na podstawie koordynat GPS otrzymanych z systemu FELIN (francuskiego żołnierza przyszłości). Pocisk namierzył cel w trakcie lotu, a następnie trafił go od góry.

MMP były testowane w warunkach arktycznych w ramach trzech scenariuszy

W każdym przypadku MMP trafił w cel, potwierdzając płynne działanie algorytmów przetwarzania obrazu w warunkach zimowych i subpolarnych (na tle śniegu). Próby poligonowe potwierdziły też solidną konstrukcję zestawów MMP używanych w ekstremalnie niskich temperaturach, a także łatwość obsługi i ergonomię (np. kompatybilność z zimowym ekwipunkiem żołnierzy), w bardzo wymagających warunkach.

Zestawy MMP, produkowane przez MBDA, znajdują się w arsenale Armée de Terre od 2018. Kilka miesięcy temu przeprowadzono próby ich działania w warunkach tropikalnych, w Dżibuti (Euronaval 2018: Morski MMP, 2018-10-26, Próby kwalifikacyjne MMP, 2018-10-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.