Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Samobójczy atak King Aira w Botswanie

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 24 marca 2019

Wczoraj ok. 20:15 czasu lokalnego (18:15 UTC) dwusilnikowy samolot King Air 200 uderzył w zabudowania Aerodrome Clubhouse na lotnisku Matsieng w rejonie Rasesa na północ od Gaborone w Botswanie. Na pokładzie samolotu znajdował się jedynie pilot. Lokalne media donoszą o tym, że po sprzeczce rodzinnej spowodował on wypadek intencjonalnie. Chciał ponoć zabić żonę.

Beechcraft King Air B200 w niskim przelocie na pasem 36 lotniska Matsieng. Za chwilę samolot uderzy w budynek Matsieng Aerodrome Clubhouse / Zdjęcie: twitter

Z dostępnych w Internecie nagrań wynika, że po uderzeniu przez samolot budynek Matsieng Aerodrome Clubhouse został całkowicie zniszczony. Wybuchł pożar, który strawił także samochody parkujące przed klubem (ponad 10 pojazdów). Na ziemi nikt jednak prawdopodobnie nie zginął.

Płonący budynek Matsieng Aerodrome Clubhouse, z którego przed atakiem zdążono ewakuować ludzi. Według wstępnych szacunków, poza budynkiem zniszczone zostało 13 samochodów / Zdjęcie: twitter

Według lokalnych mediów, do ostrej sprzeczki z żoną, a nawet bójki, doszło w czasie przyjęcia po chrzcinach. Nietrzeźwy mężczyzna, który był pilotem, ukradł po niej samolot z pobliskiego lotniska Sir Seretse Khama. Zadzwonił po tym do przyjaciela, pytając, czy żona pozostaje w klubie. Ten zorientował się w zamiarach pilota i doprowadził do ewakuacji budynku, w którym znajdowało się ok. 50 osób. Do uderzenia doszło kilka minut później.

Pilot samolotu był prawdopodobnie pracownikiem Kalahari Air Services.

Rozbity samolot to dwusilnikowy Beechcraft B200 Super King Air nr rej. A2-MBM, nr ser. BB-1489, wyprodukowany w 1994. Należał do lokalnego przewoźnika czarterowego – Major Blue Air.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.