Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

UE wobec wyzwań Prawa Lotniczego

Imprezy branżowe, Lotnictwo cywilne, 27 marca 2019

Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza na konferencję Unia Europejska wobec wyzwań Prawa Lotniczego. Konferencja odbędzie się 15 kwietnia w Sali Senatu D202 Akademii Leona Koźmińskiego, przy ul. Jagiellońskiej 59 w Warszawie. Patronat nad imprezą objęły CARS WZ UW i ULC.

Otwarcie konferencji zaplanowano o godz. 10:00 przez prof. Monikę Całkiewicz, Protektora ds. Studiów Prawniczych ALK.

Panel I – Bezpieczeństwo operacji wykonywanych maszynami bezzałogowymi – potrwa od 10:00 do 11:30. Prelegentami będą dr Jan Walulik (CARS WZ UW),  mec. Małgorzata Darowska (Pełnomocnik Ministra Infrastruktury ds. Bezzałogowych Statków Powietrznych), prof. nadzw. dr hab. Anna Konert (Dziekan WPiA, Uczelnia Łazarskiego) i mec. Joanna Wieczorek (SSW Pragmatic Solutions).

Po przerwie, od 11:45 do 13:15, odbędzie się panel II – Bieżące zagadnienia z funkcjonowaniem portów lotniczych, żeglugi powietrznej oraz zarządzania bezpieczeństwem. Wezmą w nim udział dr Michał Kozłowski (Dyrektor Departamentu Lotnisk, Urząd Lotnictwa Cywilnego), dr Paweł Zagrajek (CARS Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i Instytut Infrastruktury, Transportu i Mobilności SGH) i mec. Krystyna Marut (MMMLegal).

Wznowienie konferencji nastąpi po przerwie obiadowej. Panel III – Prawa pasażerów – rozpocznie się o 14:00 I potrwa do 15.30. Głos zabiorą dr Agnieszka Kunert-Diallo (Compliance Officer PLL LOT S.A. i CARS WZ UW), dr Izabela Kraśnicka (Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku) i mec. Anna Burchacińska-Mańko (MMMLegal).

O godz. 15:30 dr Filip Czernicki (Akademia Leona Koźmińskiego) podsumuje i zakończy konferencję.

Osoby chętne do wzięcia udziału w konferencji w charakterze prelegentów w poszczególnych panelach, proszone są o wysłanie zgłoszenia zawierającego temat wystąpienia oraz krótką notkę biograficzną na adres mailowy: konferencjalotnicza@kozminski.edu.pl.


Drukuj Góra