Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dobry rok Fokkera

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 27 marca 2019

Spółka GKN Fokker Services podała, że w 2018 sprzedała 24 samoloty Fokkera. Obecnie na całym świecie eksploatowanych jest około 400 samolotów nieistniejącego już holenderskiego przedsiębiorstwa.

/ Zdjęcie: GKN Fokker Services 

Szwedzki operator Amapola dodał 6 turbośmigłowych Fokkerów 50 do swojej floty. Obecnie ma 22 samoloty tego typu, zarówno pasażerskie, jak i frachtowce i wciąż umacnia swoją pozycję największego operatora Fokkerów 50. Holenderska ATS zakupiła kilka odrzutowych Fokkerów 70s, które zacznie eksploatować w br. i jednocześnie odsprzedała jeden z nich cypryjskiemu towarzystwu TUS Aviation. Niemieckie Avanti Air dodały trzeciego Fokkera 100 do swojej floty.

Filipińskia Leading Edge Air Services Corp. (LEASCOR) zakupiła 4 Fokkery 50, zwiększając swoją flotę samolotów tego typu do 6. Ponadto nieujawniony klient zakupił poejdynczego Fokkera 100.
W Ameryce Łacińskiej Gran Colombia de Aviación (GCA) odkupiły 5 Fokkerów 50 od Avior Regional. Air Panamá zakupiły jednego Fokkera 100, co zwiększyło ich flotę do 5 samolotów tego typu. Niewymieniony z nazwy nowy użytkownik zakupił również Fokkera 70, który powinien zacząć loty w tym roku. Kenijskie towarzystwa Rudufu i Silverstone pozyskały po jednym Fokkerze 50.

24 samoloty, z których większość sprzedano bezpośrednio, świadczą o efektywności ekonomicznej konstrukcji Fokkera. Kluczową rolę we wszystkich transakcjach w 2018 odegrały ich niskie koszty operacyjne, wszechstronność i wsparcie – stwierdził dyrektor ds. rozwoju Fokker Services Erik Geertsema (Swiss rozszerza współpracę z Helvetic, 2018-11-16, Zapotrzebowanie na Fokkery nie słabnie, 2018-02-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.