Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zimowe trasy Ryanaira z Poznania

Lotnictwo cywilne, 04 kwietnia 2019

Ryanair ogłosił największy w historii rozkład lotów z portu lotniczego Poznań–Ławica. Od sezonu zima 2019/2020 przewoźnik doda do tamtejszej bazy drugi samolot i uruchomi 6 nowych tras do: Budapesztu, Cork, Charkowa, Odessy, Paryża-Beauvais i Sztokholmu-Skavsta. Wszystkie rejsy będą wykonywane dwa razy w tygodniu. Irlandczycy przewidują, że dzięki temu ruch w Poznaniu wzrośnie o 15 %, a z usług przewoźnika skorzysta 800 tys. pasażerów rocznie.

Zwiększenie możliwości poznańskiej bazy Ryanaira ma zaowocować wzrostem ruchu o 15 % i przewiezieniem 800 tys. pasażerów rocznie / Zdjęcie: Port lotniczy Poznań 

Ryanair poinformował także o uruchomieniu nowej trasy na lato 2019 do Kawali w Grecji. Połączenie zostanie uruchomione w lipcu i będzie realizowane do września w. W sezonie letnim Ryanair zaoferuje z Poznania łącznie 20 tras, w tym do Rzymu, Zadaru, Cork, Londynu czy Tel Awiwu.

Cieszymy się bardzo, iż od sezonu zima 2019/2020 w naszej bazie w Poznaniu znajdą się 2 samoloty. Dzięki temu zaoferujemy w Poznaniu 17 tras (w tym 6 nowych) i obsłużymy 800 tysięcy pasażerów rocznie nadal przyczyniając się do rozwoju ruchu lotniczego, turystyki oraz miejsc pracy – powiedział prezes Zarządu Ryanaira Michael O’Leary.

Ryanair to nasz kluczowy partner – rozwój bazy oraz poznańskiej siatki połączeń przewoźnika w znaczący sposób wpłynie na wzrost atrakcyjności turystyczno-biznesowej naszego miasta. To nie tylko możliwość taniego podróżowania do ciekawych miejsc w całej Europie, ale też pozytywny impuls dla poznańskiego rynku pracy. Cieszę się, że wśród nowych destynacji znalazły się dwa miasta ukraińskie: Odessa i Charków, bo Ukraińcy to obecnie najliczniejsza mniejszość narodowa w Poznaniu. Jestem pewien, że nowe kierunki okażą się strzałem w dziesiątkę i zaowocują wzrostem ruchu pasażerskiego na poznańskim lotnisku. Z jednej strony mamy bowiem zyskujący coraz większą popularność wschód Europy, z drugiej cieszące się niezmiennym zainteresowaniem destynacje takie jak Paryż, czy Budapeszt – dodał prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

To ważna dla nas wiadomość z dwóch powodów. Po pierwsze drugi samolot oznacza nie tylko inwestycję rzędu 100 mln USD w samolot dla Poznania, ale również większe zatrudnienie w bazie Ryanair. Potrzebnych będzie więcej pilotów, personelu pokładowego, specjalistów ds. technicznej obsługi samolotów itp. w Poznaniu, co jest również ważną informacją dla uczelni wyższych kształcących swoich studentów w tych obszarach, szczególnie Politechniki Poznańskiej. Oznacza to też większy wpływ na kształtowanie siatki połączeń z Wielkopolski pod kątem naszej atrakcyjności turystycznej, realizacji celów biznesowych, a także dostępu do rynków pracy. Dziś wielkopolski biznes potrzebuje między innymi szybkiej i sprawnej komunikacji z takimi krajami jak na przykład Ukraina – stwierdziłwicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak.

Utworzenie bazy w 2017 było podstawą do szybkiego rozwoju siatki połączeń linii lotniczej Ryanair z Poznania, siatki połączeń tak bardzo istotnej dla relacji biznesowo-turystycznych miasta i regionu. Cieszymy się, że mieszkańcy Poznania oraz całego regionu wykorzystali tę możliwość i udowodnili, że chcą latać z naszego lotniska. Dzisiejsza konferencja […] pokazuje, że Poznań staje się coraz bardziej istotnym partnerem linii Ryanair. Jesteśmy przekonani, że nowe kierunki, które właśnie wystartowały w sezonie lato 2019 […], a także te zapowiedziane na sezon zima 2019/2020 […] spełnią stale rosnące oczekiwania pasażerów naszego regionu – podkreślił Mariusz Wiatrowski, prezes zarządu portu lotniczego Poznań–Ławica (Nowa trasa Ryanaira z Poznania, 2018-09-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.