Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ruszyła trasa Szczecin-Kraków

Lotnictwo cywilne, 05 kwietnia 2019

Ryanair zainaugurował 2 kwietnia nowe połączenie do Krakowa z portu lotniczego Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność. W letnim rozkładzie lotów irlandzkich linii z tego lotniska znajdują się 4 trasy: Londyn-Stansted (codziennie), Liverpool (2 x tygodniowo), Dublin (2 x tygodniowo) i Kraków (3 x tygodniowo). Ryanair jest obecny w Szczecinie od 2005. Od tego czasu z jego oferty skorzystało już 2 mln pasażerów.

Ryanair zamierza obsłużyć w tym roku w Szczecinie 250 tysięcy pasażerów / Zdjęcie: Ryanair 

Z okazji uruchomienia nowego połączenia dyrektor Ryanaira ds. komunikacji w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i na Bałkanach Olga Pawlonka powiedziała: W Szczecinie oficjalnie inaugurujemy rozpoczęcie sezonu lato 2019 i uruchomienie nowej trasy do Krakowa. Ryanair oferuje w Szczecinie łącznie 4 trasy i w tym roku obsłuży 250 tysięcy pasażerów.

Prezes zarządu portu lotniczego Szczecin-Goleniów Maciej Dziadosz dodał: Pierwszy lot z naszego lotniska linia Ryanair wykonała 30 października 2005, i tak to się zaczęło ... Już ponad dwa miliony mieszkańców naszego regionu i turystów odwiedzających przepiękne Pomorze Zachodnie skorzystało z naszego lotniska wybierając jako przewoźnika Ryanair. Dzięki tym połączeniom oszczędzają nie tylko pieniądze ale i czas. To za pośrednictwem linii Ryanair Wielka Brytania i Irlandia są oddalone od naszego regionu tylko o dwie godziny drogi.

Na milionowego pasażera czekaliśmy prawie dziewięć lat, na dwumilionowego – cztery i pół roku. Jestem pewien, że przez ten okres czasu udowodniliśmy linii Ryanair, że jesteśmy solidnym partnerem biznesowym, a region Pomorza Zachodniego posiada potencjał na uruchomienie w nieodległej przyszłości kolejnych połączeń, zarówno zagranicznych jak i krajowych, co będzie skutkowało tym, iż kolejny milion pasażerów Ryanair obsłuży w jeszcze krótszym czasie – podkreślił Maciej Dziadosz (Nowa polska trasa Ryanaira , 2018-11-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.