Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Premiera IWI Carmel

Imprezy branżowe, Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 09 kwietnia 2019

Koncern Israel Weapon Industries zaprezentował podczas wystawy LAAD 2019 w Rio de Janeiro swój najnowszy 5,56-mm karabinek szturmowy – Carmel, skonstruowany w układzie klasycznym. Jest on oferowany z lufami o 4 różnych długościach: 267 mm, 305 mm, 368 mm i 406 mm. Według przedstawicieli producenta lufę można wymienić w ciągu kilku sekund.

Karabinek szturmowy Carmel z granatnikiem podwieszanym / Zdjęcie: Israel Weapon Industries

Karabinek jest przystosowany do użytkowania przez strzelców prawo- i leworęcznych i jest wyposażony w szyny do montowania akcesoriów Picatinny MIL STD 1913. Masa karabinu, wykonanego ze stali, duraluminium i wysokowytrzymałych tworzyw sztucznych, wynosi 3,3 kg. Jest on kompatybilny z różnego rodzaju magazynkami (stalowymi, aluminiowymi lub z tworzyw sztucznych) na nabój 5,56 x 45 mm.

Według dostępnych informacji Cahal (Siły Obronne Izraela) nie wykazują bezpośredniego zainteresowania nabyciem Carmeli, ale przedstawiciel IWI potwierdził, że niektóre jednostki otrzymały przedseryjne karabinki do prób. Nowy karabinek ma być pierwszym z nowej rodziny broni strzeleckiej IWI, która ma obejmować także karabinki na nabój 7,62x51 mm oraz karabinki kalibru 6,8 mm i 6,5 mm.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.