Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Premiera IWI Carmel

Imprezy branżowe, Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 09 kwietnia 2019

Koncern Israel Weapon Industries zaprezentował podczas wystawy LAAD 2019 w Rio de Janeiro swój najnowszy 5,56-mm karabinek szturmowy – Carmel, skonstruowany w układzie klasycznym. Jest on oferowany z lufami o 4 różnych długościach: 267 mm, 305 mm, 368 mm i 406 mm. Według przedstawicieli producenta lufę można wymienić w ciągu kilku sekund.

Karabinek szturmowy Carmel z granatnikiem podwieszanym / Zdjęcie: Israel Weapon Industries

Karabinek jest przystosowany do użytkowania przez strzelców prawo- i leworęcznych i jest wyposażony w szyny do montowania akcesoriów Picatinny MIL STD 1913. Masa karabinu, wykonanego ze stali, duraluminium i wysokowytrzymałych tworzyw sztucznych, wynosi 3,3 kg. Jest on kompatybilny z różnego rodzaju magazynkami (stalowymi, aluminiowymi lub z tworzyw sztucznych) na nabój 5,56 x 45 mm.

Według dostępnych informacji Cahal (Siły Obronne Izraela) nie wykazują bezpośredniego zainteresowania nabyciem Carmeli, ale przedstawiciel IWI potwierdził, że niektóre jednostki otrzymały przedseryjne karabinki do prób. Nowy karabinek ma być pierwszym z nowej rodziny broni strzeleckiej IWI, która ma obejmować także karabinki na nabój 7,62x51 mm oraz karabinki kalibru 6,8 mm i 6,5 mm.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.