Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zaginął japoński F-35A

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 09 kwietnia 2019

Japońskie Lotnicze Siły Samoobrony (JASDF) poinformowały, że dziś wieczorem z ekranów radarów zniknął myśliwiec stealth F-35. Do wydarzenia doszło o 19:27 czasu lokalnego (10:27 GMT). Samolot znajdował się wówczas nad Oceanem Spokojnym, ok. 135 km na wschód od wybrzeży Japonii.

Pierwszy japoński myśliwiec F-35A w locie nad chmurami nad Pacyfikiem / Zdjęcie: Misawa Air Base

Zaginiony F-35A wystartował z bazy Misawa. Jednocześnie ze zniknięciem z ekranów radarów zerwana została łączność z samolotem. Obecnie trwa akcja poszukiwawcza. Nieznane są losy pilota.

Japonia odebrała dotąd 13 myśliwców stealth F-35A. Stacjonują one w bazie Misawa. Japonia jest największym odbiorcą samolotów F-35 Lightning II – zamówiła ich 147 (Japonia zatwierdziła zakup 105 F-35, 2018-12-18), w tym 42 F-35B (STOVL).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.