Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Artyleria gasi pożary w ChRL

Przemysł zbrojeniowy, Służby państwowe, 10 kwietnia 2019

Do gaszenia wielkich pożarów lasów w prowincji Shanxi w ChRL wykorzystywana jest artyleria. System Type 119 wystrzeliwuje w kierunku płonących drzew pociski wypełnione proszkiem gaśniczym. Pocisk ma zasięg 8 km i rozpyla proszek na powierzchni 20 m2. Po raz pierwszy systemu użyto w rejonie miasta Guojiaping.

Haubice systemu Type 119 podczas akcji gaszenia pożarów lasów w prowincji Shanxi w ChRL / Zdjęcie: via China DailySpecjalna amunicja z proszkiem gaśniczym do haubic systemu Type 119 / Zdjęcie: via China Daily

System Type 119 powstał na bazie 122-mm haubic Type 83. Produkowany jest przez Inner Mongolia First Machinery Group – część korporacji Norinco. Haubica Type 83 to z kolei licencyjna kopia rosyjskiej D-30.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.