Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na kolejne E-2D

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Przemysł lotniczy, 11 kwietnia 2019

Northrop Grumman otrzymał od US Navy (marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych) kontrakt wartości 3,17 mld USD na wyprodukowanie 24 samolotów wczesnego ostrzegania i kierowania E-2D Advanced Hawkeye, z opcją na 9 przeznaczonych na eksport w ramach FMS. Prace mają być zakończone do sierpnia 2026.

Produkcja kolejnych 24 E-2D Advanced Hawkeye ma zostać zakończona do sierpnia 2026 / Zdjęcie: Northrop Grumman 

Jest to druga wieloletnia umowa na samoloty tego typu. W 2014 US Navy przyznała pierwszy kontrakt, na produkcję 25 E-2D, które później Kongres powiększył do 26 samolotów. Według przedstawicieli wojska umożliwi  to zaoszczędzenie 411 mln USD, w porównaniu z kupowaniem samolotów co rok. Dzięki pierwszej umowie wieloletniej udało się zaoszczędzić 587 mln USD.

Wstępna zdolność operacyjna samolotów E-2D Advanced Hawkeye została zgłoszona w 2014. Operują one z pokładów amerykańskich lotniskowców, koordynując działania samolotów bojowych F-35C, F/A-18E/F Super Hornet i walki elektronicznej EA-18G Growler.

Jedynym nabywcą eksportowym E-2D jest Japonia, która zamówiła 4 samoloty, a we wrześniu 2018 otrzymała zgodę rządu USA na zakup kolejnych 9 (Japonia kupuje kolejne E-2D, 2018-09-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.